У Полтавській міській раді пройшло засідання комітету доступності

Минулого року під час аналогічного зібрання особи з інвалідністю озвучили свої побажання щодо благоустрою міста. Серед основних – оснащення громадських місць пандусами, пристосування громадського транспорту для людей з порушенням зору, слуху та тих, хто пересувається на візку.

Вперше цього року осіб з інвалідністю запросили на засідання комітету доступності. Цього дня на меті – не лише поговорити про зрушення, а й визначитися з планами на майбутній рік. Частина робота з минулих планів вже реалізована: приміщення міської ради облаштовано візуальною інформацією, знаками напрямку руху та обладнали санвузлами і камерами схову для речей людей з інвалідністю. Зміни торкнулися і багатьох інших куточків міста.

Віталій Нікіпелов, заступник Полтавського міського голови

- Дійсно, інфраструктура наших міст проектувалася і робилася взагалі без урахування цих вимог, і за один день чи декілька років не вдається досягти того результату, якого хотілося б. Але поступові зрушення, набагато менші ніж хотілося б, але поступові зрушення є.

Для того, аби точно дізнатися про проблеми, що стоять перед людьми з інвалідністю, їх попросили підготувати пропозиції. Юрій Духно сьогодні представляє інтереси інвалідів-спинальників. Серед нагальних проблем він називає стан тротуарів, повождення водіїв громадського транспорту та високі бордюри.

Юрій Духно, представник Всеукраїнської ГО «Асоціація інвалідів-спинальників»

- Мої пропозиції на сьогоднішній день – це кнопки виклику у транспорті. Кнопка виклику до водія, щоб він знав, коли людині з інвалідністю потрібно вийти. Ще це пониження бордюрів, на яких постійно скопичується, ось навіть зараз у цю погоду там постійні калюжі.

Свої питання до пристосування міста для життя людей з інвалідністю мають і нечуючі люди. Їх представники запевняють: орієнтуватися у місті майже неможливо, на зупинках відсутні їх назви, проблеми – з інформаційними табло. Не легше і людям з порушенням зору.

Марина Бабець, керівник ВП ВГО людей з інвалідністю по зору в Полт.обл.

- Гілки дерев, які знову починають дряпати очі, лоби і все інше – це перше і домінуюче. Друге – маршрути, які ідуть на шляху, де активно пересуваються люди, наразі я принесла презентацію по цих маршрутах.

Усі пропозиції розглянули та внесли до порядку роботи на 2018 рік. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію