Українців закликають вакцинуватися

Тиждень імунізації в Європі покликаний виробити спільний імунітет проти ряду вірусних та інфекційних захворювань. У рамках тижня, що тривав з 23 квітня, лікарі знайомили полтавців з правилами вакцинації, рекомендаціями щодо неї, а також закликали підписувати декларації з лікарями.

Вакцинація – один з найдієвіших способів запобігти ряду небезпечних та навіть смертельних захворювань. Сьогодні Полтавщина у повній мірі забезпечена вакцинами від дифтерії, кашлюку, правцю, поліомієліту та гепатиту В, стверджують фахівці Департаменту охорони здоров'я. Аби збільшити кількість охочих пройти щеплення, в Європі започаткували тиждень імунізації. В його рамках лікарі Полтавщини зустрілися з батьками, провели ряд рекламних акцій вакцин та конференції з даної теми. Крім того, для лікарів провели тренінги.

Світлана Писаренко, головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров'я

- Вже за перший квартал 18-го року ми провели 4 тренінги для медичних працівників, де навчаємо не лише медичних працівників наших закладів охорони здоров'я, а й медичних працівників освіти для того, щоб вони були обізнані сучасним доказовим базам стосовно імунізації, щоб вони надавали ефективну консультацію батькам стосовно щеплення.

В результаті, якщо ще у 2016 році Полтавщина займала одну з останніх позицій по Україні у рейтингу дитячої вакцинації, то зараз цей показник – вище середнього у країні. Є й ті, хто відмовляється від вакцинації, причини – переважно релігійні вподобання або ж нерозуміння важливості вакцинації. Кількість щеплених від кору сьогодні складає 90% дітей. Щодо кількості щеплених від дифтерії, правцю та кашлюку, показник дітей до одного року – 13%.

Світлана Писаренко, головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров'я

- Діти шестирічки, які йдуть у школу, то у нас 16% охоплено щепленням проти дифтерії. Підлітки 16 років – 18,5%. Дорослі – дуже добре, у дорослих у нас показник зараз перевищує середньодержавний показник: якщо середньодержавний становить 13%, то у нас – 23 – майже 24%.

Гарні результати показує Полтавщина і в укладанні декларацій з лікарями. На сьогодні в області підписано понад 125 тисяч декларацій.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію