У Каннах на кінофестивалі відбудеться прем'єра двох українських стрічок про війну

На фестивалі відбудеться прем'єра фільмів Донбас і Жінка на війні, знятих за фінансової підтримки Держкіно.

У Каннах на кінофестивалі відбудеться прем'єра двох українських стрічок – "Донбас" і "Жінка на війні". Глава Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко зазначив, що обидва фільми були створені за фінансової підтримки Держкіно.

Стрічка "Донбас" була знята українським режисером Сергієм Лозницею. Вона відкриє одну з найпрестижніших програм фестивалю – Особливий погляд. У той же час, стрічка "Жінка на війні" Бенедикта Ерлінгссона включена в програму Тиждень критики.

У створенні картини "Донбас", за словами її співпродюсера Дениса Іванова, брали участь п'ять країн. "Але без підтримки Агентства з питань кіно створення фільму було б неможливо. Я говорю не тільки про фінансову підтримку, а про контакти з фондами інших країн, зокрема, в Нідерландах пройшла зустріч про підтримку. Бюджет фільму становить 2,4 млн євро, сума держпідтримки – це 16 млн 736 тис. грн", – відзначив він.

Що стосується "Жінки на війні", то бюджет цього фільму склав 82 мільйонів гривень, з яких державні кошти – 10 млн 846 тис. гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію