У Полтаві відкрили Українсько-Бельгійський центр

З'явився він у стінах технічного університету імені Ю.Кондратюка. А власне поява центру стала результатом багаторічної співпраці із закладами вищої освіти Бельгії. На відкриття завітав і Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс, який разом з ректором ПолтНТУ урочисто перерізали стрічку.

До Полтавського національного технічного університету ім.Ю.Кондратюка завітала делегація з Бельгії. Мета приїзду – продовження співробітництва та відкриття Українсько-Бельгійського центру у стінах вишу. Після покладання квітів до пам'ятника Юрію Кондратюку почесні гості ознайомилися з університетом та його історією.

Відкриття центру стало результатом 12-річної співпраці із закладами вищої освіти Бельгії. Ректор ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка Володимир Онищенко наголошує: поява центру не тільки дасть змогу студентам технічного вузу краще вивчити французьку мову, а й значно розширить можливості молоді. 

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка

- Буде сприяти обміну культурними цінностями, допоможе краще вивчити культуру Бельгії, адже Україна сьогодні впевнено крокує у Європейські співтовариства, і відкриття даного центру буде сприяти входженню країни в Європейський Союз.

Співробітництво Полтавського національного технічного університету з бельгійським Університетом Монса розпочалося ще в 2006 році за підтримки Полтавської обласної державної адміністрації. За час співробітництва проведено ряд спільних міжнародних конференцій, воркшопів та інших проектів. 

Люк Якобс, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні

- Відкриття цього центру стало для мене справжнім сюрпризом, я цього зовсім не очікував. На майбутнє це лише посилить нашу співпрацю. І я буду радий брати в цьому участь.

У рамках співпраці між вишами студенти мають змогу обмінюватися досвідом. 

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка

- І вже цього року ця співпраця має конкретні результати: буквально місяць, може, менше, як повернулися наші студенти архітектурного факультету з міжнародного воркшопу, і вони під враженням, під позитивом.

Студенти їздили на воркшоп до Бельгії у рамках бельгійської програми  Eno Development.

Жеральд Моргат, депутат Провінції Ено Королівства Бельгія

- Я щасливий, що знову опинився у стінах технічного університету. Співпраця з цим вузом, а саме відкриття Українсько-Бельгійського центру перед Полтавськими студентами відкриє нові горизонти.

У планах представників технічного університету – у вересні провести на базі центру 2-й українсько-бельгійський воркшоп. Участь у ньому візьмуть студенти та викладачі бельгійського Університету Монс.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію