На Полтавщині працює кластер пасічників
В аграрній академії пройшло засідання «круглого столу», тема якого – партнерство заради розвитку сільських територій Полтавщини. Під час заходу говорили про основне нововведення в області, а саме – створення кластеру пасічників.
У Полтавській державній аграрній академії відбулося засідання «круглого столу». Участь у ньому взяли представники вишу, спілки пасічників України, об'єднаних територіальних громад Полтавщини та влади області. Основна тема заходу – «Партнерство заради розвитку сільських територій Полтавщини».
Олександр Галич, декан факультету економіки та менеджменту ПДАА
- Ідея цього «круглого столу» виникла після того, як в Семенівці було презентовано створення кластеру – об'єднання пасічників «Меди Межиріччя». Ми як навчальний заклад не можемо стояти осторонь цих питань.
У Семенівському районі підприємець Сергій Семигреєнко взявся об'єднати бджолярів області у кластер «Меди Межиріччя». Його завдання – зробити медовий бізнес більш перспективним та налагодити торгівлю продукцією з Європою. За «круглим столом» в Полтавській державній аграрній академії він звітував про перший місяць роботи, говорили й про перші проблеми.
Сергій Семигреєнко, директор сільськогосподарського підприємства «Дружба»
- Місяць роботи показав, що нам потрібно всім сідати за «круглий стіл» і писати програму соціально-економічного розвитку оцих 10 районів, а тоді, опираючись на неї, можна рухатись далі. Ось для цього ми тут.
Представники об'єднаних громад, в свою чергу, говорять: таке зібрання було для них корисним, тому що далеко не всі до цієї зустрічі чули про кластер пасічників.
Наталія Горіславець, в.о. старости Горислявського старостату Піщанської сільської ради
- В себе в громаді будемо розказувати людям, що можна тепер так робити і дійсно виходити на нові рубежі, ціни та розвивати цей малий бізнес.
Зі свого боку в аграрній академії запевняють: підготують фахівців з актуальними знаннями для розвитку сільської території Полтавщини.