Чому цим напоєм краще не зловживати жінкам

Науковці зі Швеції провели дослідження, щоб зрозуміти, який напій приносить найбільше користі представницям прекрасної половини людства. Фахівці вирішили порівняти чай і каву, і результати їх вразили.

Виявилося, що один із цих напоїв може викликати активність тих генів, які пов'язані з розвитком злоякісних новоутворень. Схожі епігенетичні зміни можуть відбуватися через фактори навколишнього середовища, харчування, якість води та куріння.

Шведські дослідники вирішили з'ясувати наскільки чай і кава впливають на зміни в генах. Для цього вони досліджували геномні карти 3000 європейців обох статей. Вчені виявили, що вживання чаю викликає епігенетичні зміни тільки у жінок, не впливаючи ніяк на чоловіків.

Причому найбільше була порушена активність тих генів, які пов'язані з раком і виробленням естрогену (жіночого статевого гормону). А ось кава ніяких епігенетичних змін не викликала.

Відзначимо, що численні досліди показали, що біологічно активні речовини, які в надлишку містяться в цих гарячих напоях, здатні знижувати ризик смертельних захворювань і мають протизапальну дію на організм.

Нагадаємо, у Полтаві прокурор пила каву зі студентами для покращення взаємодії з населенням.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію