У Машівці вшанували пам'ять загиблих у Чорнобильській катастрофі

26 квітня 1986 року – ця дата є невигойною раною на тілі України. У молодому містечку Прип’ять сталася аварія на Чорнобильській атомній електростанції. ЇЇ й досі вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою. В ніч з 25 на 26 квітня відлік часу став уже не мирним, а аварійним. Над одним з реакторів велетенське полум’я розірвало нічну темряву. 

Громада Машівки зібралася біля пам’ятного знаку, щоб вшанувати тих, хто першим поринув у бій з невидимим ворогом – радіацією. Сотні машівчан героічно захищали країну та світ від наслідків атомної катастрофи. Це були працівники пожежної частини, міліціонери, медики, військовослужбовці та інші самовіддані люди. 

За мужність та відвагу всім ліквідаторам дякували у своїх виступах голова Машівської селищної ради Микола Кравченко, голова Машівської районної ради Катерина Ткаченко, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Владислав Ващаєв.

Вячеслав Петля презентував Машівській спеціалізованій школі Книгу Пам’яті зі спогадами наших земляків та документальними свідченнями тих часів. Настоятель храму Святого Миколая протоієрей Отець Анатолій відправив панахиду, хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять тих, кого «вбив» мирний атом. Ми ніколи не забудемо ваш подвиг – ніби промовляють живі квіти на холодному граніті пам’ятного знака присвяченого Чорнобильській катастрофі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію