Медики розповіли, як позбутися болю в колінах

Всі кістки об'єднані зв'язками і сухожиллями, меніски та мішечки з рідиною оберігають суглоб від тертя.

З болем у колінному суглобі стикаються рано чи пізно дуже багато. Коліно — це складний суглоб, де зустрічаються велика гомілкова кістка, стегнова кістка та надколінник. Вся ця конструкція так непроста тільки з однієї причини: саме на коліна припадає більша частина нашої ваги при будь-яких навантаженнях. Ось, чому біль у суглобі так поширена — а ось, як від неї позбутися без зайвих проблем.

Худніть

З кожним роком залишатися у формі стає все складніше. Від надмірної ваги саме страждають багато частин нашого тіла — коліна в тому числі. Колінний суглоб може витримати дуже великі навантаження, але і його запас міцності має свою межу. Перше, що потрібно зробити при болю в колінах — скинути вагу. Просто подумайте: навіть звичайна ходьба людини із зайвою вагою вже створює підвищений тиск на суглоб.

Розминка

Прийміть як факт: від старості не втечеш. І всі проблеми з внутрішніми органами, суглобами, здоров'ям — потрібно вирішувати превентивно, щоб потім не було болісно боляче за просто так. Найпростіша зарядка з ранку і розминка перед тренуванням у фітнес-клубі можуть вирішити купу проблем: без розігріву приступати до занять просто нерозумно — так ви не покращуєте своє тіло, а тільки шкодити йому.

Сидячий режим

Без сумніву, ви чули це і раніше — але навряд чи приймали всерйоз: сидячий режим вбиває наше тіло. Згадайте тільки, скільки часу доводилося сидіти за партою в школі, потім в університеті, потім на роботі? Людський організм не пристосований до такого способу життя. М'язи ніг, поступово слабшають, а підколінні сухожилля стають жорсткішими. У подарунок за таку поведінку ви отримуєте довгоочікувану біль у колінному суглобі. Краще було б без подарунка? Приділяйте більше часу прогулянкам. Якщо лінуєтеся бігати, то, хоча б, виходьте просто подихати повітрям.

Неправильне взуття

І ще один фактор, який рідко беруть до уваги — взуття. Підходить саме вам пара черевиків може принести стільки проблем, що не впорався б і грабіжник, який вирішив розбити ваші колінні чашечки битою. Загальна для всіх порада — постаратися носити взуття з помірно товстою, комфортною підошвою. Якщо ви займаєтеся спортом і віддаєте перевагу проводити ранок за пробіжкою — подбайте про правильні бігові кросівки. Не економте, дорожче вийде.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію