За рейтингом публічності місцевого самоврядування Полтава посіла останнє місце

Всеукраїнське вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування у місті провів аналітичний центр «Бюро економічних та соціальних досліджень» спільно з громадською організацією «Опора». Представники останніх оцінюють рівень публічності вже понад 5 років.

П'ятий рік поспіль аналітичний центр «Бюро економічних та соціальних досліджень» спільно з громадською організацією «Опора» визначають індекс публічності місцевого самоврядування. За результатами досліджень цього року, в Україні найбільш «прозорі» Івано-Франківськ, Київ та Луцьк. Полтава втрачає свої позиції і цього року стала останньою з 24 досліджених міст. Оцінка публічності проводилася за 239 критеріями, а до самого поняття «публічності» фахівці вносять 3 складові: відкритість, прозорість та підзвітність.

Костянтин Донченко, експерт АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень»

- Ми можемо говорити про 2 тенденції, по-перше – це те, що загалом публічність міст України у загальному підвищується, або збільшується. Хоча, якщо ми подивимося на порівняння 16-го та 17-го років, ми побачимо, що лідери стали менш публічними, але загальна ситуація покращилася.

Якщо ж говорити про Полтаву, то з 2014 року публічність місцевої влади дещо зросла. Проте зараз інші міста стають публічними швидшими темпами, тож загальний рейтинг публічності у Полтаві знизився з 51% до 49,7%. Так втратили на публічності міський голова та виконавчі органи, проте на 3% зросла публічність депутатів Полтавської міської ради. До трійки «задніх» у рейтингу також входять Одеська та Черкаська області.

Костянтин Донченко, експерт АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень»

- Потрібно сказати, що найбільш слабким для всіх трьох суб'єктів є звітування. Особливо проблемним залишається звітування депутатів, хоча от можна зараз прослідкувати, окремі депутати, вони звітуються через фейсбук, ми, зокрема, помічали, коли проводили моніторинг.

У підсумку фахівці порадили міській владі ставати більш публічними шляхом поліпшення функціоналу офіційного сайту, співпраці з пресою та спілкуванням з виборцями.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію