Свої картини на килимах представив Олександр Бабенко

У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відкрилася його персональна виставка «З Україною в серці». Перлина останньої – робота митця «Пам'ять Надії».

Так відкрив свою персональну виставку «З Україною в серці» художник декоративного мистецтва Олександр Бабенко. У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного – близько тридцяти робіт митця, а саме – килими та їх ескізи. Проте перлиною експозиції став килим «Пам'ять Надії». Цю роботу митець присвятив людині, чию справу наслідує, – своїй матері Надії Бабенко. Художник розповідає: остання – лауреат Шевченківської премії, і саме її килим став дарунком від українського народу Організації Об'єднаних Націй. 

Олександр Бабенко, художник

- Ця птаха, начеб-то образ, яка втілює її, яка душа віднеслась на небеса, і серед зірок – теж засвідчені імена таких знаменитих постатей, творців наших знаменитих. Ось тут я, як би рівно цей птах – це я. Уособив себе, який ще летить рівно, тобто, я ще живу, я ще творю.

Олександра Бабенка з Полтавським літературно-меморіальним музеєм Панаса Мирного пов'язує не тільки співпраця. Митець став лауреатом премії Панаса Мирного у номінації «Мистецтво». 

Лариса Олійник, молодший науковий співробітник музею Панаса Мирного

- 13 травня, в День народження письменника, ми станемо родичами із Бабенком Олександром через те, що нас буде пов'язувати спільне ім'я – Панаса Мирного.

Іван Герцунь з роботами митця познайомився вперше. Зізнається: виставка для нього, передусім, пізнавальна, оскільки він – майбутній живописець. 

Іван Герцунь, відвідав виставку

- Дуже надихають ритми в роботах, і цікаві декоративні плями. Є своєрідне відображення природи – через призму особистості.

Наступна виставка Олександра Бабенка пройде у травні, на  етнофестивалі «Решетилівська весна».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію