«Весни обірване суцвіття» – захід, що розповідає про так звану «ядерну весну» 32 роки тому

Аби вшанувати пам'ять загиблих ліквідаторів та подякувати живим, у залі Художнього музею зібралися полтавці. Не лише згадати, але й щоб попередити трагедії у майбутньому, з молоддю говорили свідки аварії.

26 квітня в Україні та багатьох інших країнах – скорботний день. Світ згадує найбільшу техногенно-екологічну катастрофу сучасності – аварію на Чорнобильській АЕС. Про причини аварії досі тривають суперечки: хтось наголошує на людській помилці, хтось впевнений, що причина – у несправному обладнанні. Якою б вона не була, наслідки катастрофи відлунюють досьогодні.

Світлана Сулим, голова ПМГО «Діти Чорнобиля»

- Наближається скорботна дата в історії України – це один із пазлів нашої історії, я так вважаю. Трагічний пазл, але ми повинні цю дату – 26 квітня – завжди пам'ятати. І сьогодні, напередодні цієї дати, ми в Галереї мистецтв організовуємо захід «Весни обірване суцвіття».

Аби нагадати полтавцям про трагедію, а ще подякувати тим, хто зупинив  «ядерний потік», міська влада спільно з громадською організацією «Діти Чорнобиля» провели захід. Ще одна мета останнього – привернення уваги громади до екології.

Олена Ромас, начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавського МВК

- Ми переслідували двояку мету: по-перше, ми хотіли дійсно згадати ті події, ще раз привернути увагу усіх людей. З іншого боку, ми цим заходом також хочемо поговорити про екологію, про безпечне екологічне життя.

До зали Художнього музею запросили й ліквідаторів наслідків аварії на атомній електростанції та постраждалих від аварії. Серед тих, хто зупинив трагедію, – і Микола Пугач. Чоловік говорить: на момент трагедії виконував свій інтернаціональний обов'язок в Афганістані, одразу звідти потрапив на ліквідацію трагедії. Сьогодні «чорнобильці» в першу чергу закликають пам'ятати події у Прип'яті та тих, хто залишив там своє життя.

Микола Пугач, полковник у відставці, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС

- З Полтавщини учасників було десь 22 тисячі, це було на ті дні, на ті роки. З них переселенців також була невелика частина, 2 чи 3 тисячі. А на сьогодні ми кажемо, що залишилося 12 тисяч.

Про трагедію та її наслідки під час заходу нагадували мистецтвом. Ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції ще раз подякували за їх подвиг, вручивши символічні подарунки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію