Що робити мамі, коли діти сваряться

Ваші любі малюки - не важливо, дівчатка у вас, хлопці чи різностатеві діти, часто сваряться і б'ються? Не можуть поділити іграшки і весь час змагаються? Перетворюються на монстриків? Не турбуйтеся, так у всіх.

Не потрібно переживати, такого роду сварки частково природні. Але що вам потрібно зробити - це навчити дітей навичкам подолання конфліктів, переговорів і правильного вираженню негативних почуттів.

Брати і сестри часто мають непрості стосунки, адже вони знаходяться на різних стадіях дорослішання і мають різні інтереси і здібності, які можуть викликати ревнощі. Звичайно, як батько ви не можете спокійно дивитися на конфлікти і бійки, але потрібно знати, коли пора втручатися.

Батьки, які постійно вступають у суперечки, швидко виснажуються від постійного суддівства між своїми дітьми. Важливо па

Основні принципи подолання конфлікту

Допомагаючи своїм дітям зрозуміти, як боротися із конфліктами між братами і сестрами, ми вчимо з методів вирішення проблем. Батьки повинні заохочувати спокійну обстановку, в якій діти можуть обговорити, у чому проблема і взяти на себе відповідальність за рішення. Хто що хотів, хто кому що не дав і як ми можемо впоратися із цією ситуацією - давайте спокійно подивимося із боку.

Не вмішуйся

Заохочуйте своїх дітей працювати над собою, коли це можливо. Уникайте слухати аргументи з боку тільки одного, оскільки це може привести до того, що вони подумають, що ви приймаєте чиюсь сторону і конфлікт посилиться. Пам'ятайте, що ви хочете залишатися максимально об'єктивними, визнаючи, що діти здатні самі вирішити свою проблему. Якщо діти отримують занадто багато уваги для вирішення їх невеликих сварок, вони можуть вирішити, що це хороший метод, щоб привернути увагу батьків.

Домашні правила

Маючи ясні очікування і відповідні обмеження щодо поведінки в будинку, ваші діти будуть хоча б намагатися контролювати себе, з огляду на встановлені межі. Похваліть їх, коли вони добре грають разом, допомагають один одному і піклуються.

У правилах можуть бути чіткі покарання - за крики або бійки. Важливо, щоб покарання було спільне - за бійку вимикаємо мультики на два дні або не йдемо ввечері стрибати на батутах. Дітям важливо зрозуміти, що вони команда.

Приділяйте кожній дитині увагу один на один

Конкуренція за увагу з боку батьків - це нормально для братів і сестер. Надання кожній дитині часу, зосередженого тільки на них, змусить їх відчувати себе цінними і особливими. Вони наситяться увагою, відчують себе коханими і таким чином не відчуватимуть необхідність боротися за увагу батьків.

Організація сімейних заходів

Час із сім'єю покращує стосунки, наприклад, перегляд фільмів, настільні та активні ігри, різні спільні заняття. Цим ви будете заохочувати своїх дітей жити в мирній обстановці і створювати основи для позитивної взаємодії. Ці заходи також визначать сімейні цінності і допоможуть прищепити важливість спільного використання якісного часу з віком. Батьки повинні розуміти, що боротьба і конфлікт абсолютно нормальні для братів і сестер, оскільки вони ростуть. Надаючи своїм дітям навички для вирішення проблеми і ведення переговорів зі своїми братами і сестрами, ви вчите їх вирішувати конфлікти і проблеми в майбутньому. Створення позитивної сімейної взаємодії і спільних цінностей забезпечить мирну домашню обстановку, яка подарує вашим дітям відчуття безпеки і гарний настрій.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію