В Україні триває Всеукраїнський тиждень імунізації

Проходить він з 23 по 29 квітня. В його рамках фахівці проводять різні заходи, серед яких – зустрічі для батьків та медиків, флеш-моби та соціальна реклама щеплень. Фахівці зазначають: на Полтавщині вакцини від дифтерії, кашлюку, правцю, поліомієліту та гепатиту В наявні в достатній кількості. Головне – бажання пройти процедуру вакцинації.

З 23 по 29 квітня в Україні відзначається тиждень імунізації на підтримку Європейського тижня щеплень. В Україні рівень охоплення імунізації залишається нижчим за рекомендований показник у 95%, наголошують фахівці. Як наслідок – спалахи кору у 2017-18 на території всієї країни.

Світлана Писаренко, експерт Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА за напрямком «Педіатрія»

- Ситуація з кором у нас також загострена, як і у всій Україні. Спалах кору ще не стихає. Вже у нас зареєстровано 211 випадків з початку року. Переважно зараз хворіють дорослі особи – 149 чоловік, а останні – 60 з лишком – це дітки.

За результатами 2016 року, Україна увійшла до вісімки країн світу з найнижчим охопленням вакцинацією.

Експерт Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Світлана Писаренко зазначає: на Полтавщині вакцин вистачає, головне – бажання людей пройти цю процедуру. 

Світлана Писаренко, експерт Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА за напрямком «Педіатрія»

- Вперше за останні 2 роки у нас в Україні і в нашій області також вакцин всіх достатньо. У нас на сьогодні лише брак вакцини проти гемофільної інфекції. Всі інші вакцини – проти дифтерії, проти кашлюку, правцю, поліомієліту, гепатиту В – в достатній кількості, вистачає на всіх, і робота йде.

Фахівці розповідають: вакцинація – це один із найдієвіших способів у сфері охорони здоров'я. Щоб вистачило доз вакцини на всіх, її кількість на Полтавщині постійно оновлюють. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Близько 5 тисяч доз проти кору в нас ще є. Скільки нам дадуть по наказу, я ще не бачив, але можу сказати, що буде досить. Ми просили до 10 тисяч доз, якими ми могли закрити проблему, але дано доручення, щоб ми ще раз прорахували.

У рамках тижня імунізації фахівці проводять різні заходи, серед яких – зустрічі для батьків та медиків, флеш-моби та соціальна реклама щеплень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію