«Керуй фінансами впевнено!»
У технічному університеті навчали особливостям фінансової обізнаності. Упродовж двох днів 12 професійних спікерів вчили полтавців упевнено керувати фінансами. За парти сіли студенти, учні і навіть вчителі. Крім лекцій та презентацій представники Національного банку України підготували й виставкові матеріали.
Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка визнано базовим із підготовки фахівців фінансово-кредитної сфери, саме тому тут проводять «Дні фінансової обізнаності». Гасло заходу – «Керуй фінансами впевнено!». Організатори кажуть: це допоможе молоді приймати впевнені та зважені фінансові рішення.
У ролі «вчителів» – 12 професійних спікерів, які вчили керувати фінансами. Працівники університету вважають, що ці лекції вкрай необхідні для молоді.
Ірина Крекотень, заступник директора навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка
- Фінансова грамотність є надзвичайно важливим критерієм для успішного працевлаштування і для того, щоб займатися будь-якою справою.
Це музей грошей. Тут зібрані пам’ятні монети незалежної України, які підкреслюють найважливіші події.
Лілія Чорна, провідний спеціаліст Національного банку України, працівник музею грошей
- Ми підібрали ось ті періоди із історії грошового обігу країни, які відповідають тим сторінкам історії, коли відбувалося державотворення, творення нашої національної валюти.
На виставкових стендах – не одна серія монет, серед яких: «Відродження української державності», «Герої Козацької доби», «Духовні скарби України» та «Українська спадщина». Привезли до Полтави й ексклюзив – колекцію монет, присвячених Полтавщині.
За парти цього дня «посадили» і вчителів економіки усіх полтавських шкіл. Для них провели лекції та презентації провідні фінансисти країни, які розповіли про світ грошей.
Людмила Лавренко, вчитель економіки, заступник директора Полтавської гімназії №17
- Ми уже прослухали лекції викладачів з фінансової грамотності. Я вважаю, що такі заходи обов'язково повинні проводитися для вчителів в першу чергу, які працюють з учнями, які навчаються у наших школах, гімназіях.
А це – економічний форум. Команди учасників змагаються за звання кращої. У ході змагань дискутували, де краще зберігати гроші: у банку чи банці?
«Дні фінансової обізнаності» вже відбулися в Одесі, Львові та Харкові в 2017 році. Участь у них взяло більше 7,5 тисяч осіб.