У Полтаві обирали найкращого читача області

З 2006 року обласна бібліотека для дітей імені Панаса Мирного запрошує школярів поборотися за звання кращих читачів й за подарунки. Цьогоріч до міста приїхало понад 40 дітей – кращих знавців літератури з області. Позмагатися є за що: у подарунок можна отримати цінні знання, книжки та навіть подорож до Львова.

Катя Левченко навчається у шостому класі та дуже любить читати. На конкурсі «Найкращий читач Полтавщини» – дівчинка вперше, тому хвилюється. У Лубнах, звідки приїхала школярка, вона вже виграла ряд конкурсів, тож на перемогу сподівається і цього разу.

Катерина Левченко, учасниця конкурсу (м.Лубни)

- Читання – це моє хоббі, яке з'явилося у мене ще з дитячих, молодших класів. Навчилася я читати у 5 років, мене навчила цьому моя бабуся, їй за це дуже велике спасибі, бо саме вона мені прищепила любов до книги. Я впевнена, що я її буду нести все життя.

Катя говорить: не лише читає, а й пише сама. На це її надихає творчість українських письменників, зокрема – Ліни Костенко.

Не складе дівчині конкуренцію минулорічний переможець серед шестикласників Олександр. Цього року у хлопця – значно серйозніша конкуренція: перемогу слід вибороти серед учнів сьомих класів.

Олександр Жамала, учасник конкурсу (с.Ковалівка)

- Поїздка сподобалась, був хороший форум. Тепер хочу ще раз.

Загалом у конкурсі «Найкращий читач Полтавщини», що проходить в рамках Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2018», участь бере понад 40 талановитих дітей.

Лариса Митрофанова, директор Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім.П.Мирного

- Ідея ця започаткована дуже давно, наша бібліотека і вся область приймає участь з 2006 року, тобто, вже такий у нас солідний стаж. І так кожного року – з'їжджаються найкращі читачі з усіх районів та територіальних громад.

Підготовку учасників оцінювало фахове журі. При виборі переможців увагу звертали на ряд факторів, зокрема, оформлення читацьких щоденників, результати літературних змагань, а також текстову частину конкурсу.

Марина Зінченко, завідуюча відділом розвитку читання та естетичного виховання бібліотеки для дітей ім.П.Мирного

- Я не вперше у суддівському журі, враження чудові. З кожним роком діти все розумніші і розумніші, все більше і більше читають. Незважаючи на те, що існує така думка, що планшети, смартфони абсолютно весь забирають вільний час дітей. А це взагалі не так, діти читають.

Окрім змагань, на дітей чекали майстер-класи, ігри, розваги та навіть патріотичний квест від Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація інвалідів АТО».

Андрій Кошман, голова Полтавської філії ГО «Асоціація інвалідів АТО»

- Ми хочем виділити цих дітей і показати, що читати – це кльово, це престижно, і щоб інші діти це побачили. Як вони будуть читати, хай це будуть книжки, хай це будуть гаджети, але головне, щоб читати.

За результатами конкурсу, перемогу серед учнів 7-х класів одержала Аміна Павелко з міста Хорола, шестикласників – Катя Левченко. Дівчата отримали дипломи, книжки, а також поїздку на дитячий фестиваль «Книгоманія» до Львова, що відбудеться вже у травні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію