Чому спробувати щось нове буває важко

Більшість із нас обирає ту саму дорогу на роботу і з роботи, вкотре замовляє звичну страву в ресторані, щодня заходить у той же супермаркет за продуктами… і все по колу. То, можливо, вже час спробувати щось нове?

Люди й далі купують брендові речі, навіть попри те, що існують досить непогані небрендові аналоги. Можливості такого асортименту варті уваги, особливо у виборі між брендовими й небрендовими варіантами ліків, які здебільшого однакові за хімічним складом. Навіщо купувати аспірин відомих марок, якщо з тих самих полиць у аптеках можна придбати аналогічні таблетки значно дешевше? Наукові дослідження вже підтвердили, що ні форма, ні фірма аспірину не змінюють його дію. Невеличкий власний експеримент найімовірніше переконає вас у тому, що небрендові аналоги нічим не гірші. Як показало одне з нещодавніх досліджень, неготовність експериментувати виходить за межі купівлі.

Звички – могутня сила. Ми не відступаємо від них, бо схильні надто зосереджуватися на теперішньому. Спробувати щось нове буває страшно: а раптом мені не сподобається те, що я отримаю, та ще й доведеться відмовитися від того, чим я справді насолоджуюся.

Надмірна впевненість також стримує нас. Це стосується не лише нашого особистого життя. Керівники та високопосадовці також частенько відмовляються від експериментів у своїй роботі, що неодноразово виявляється хибним. Наприклад, у підборі працівників, вони нерідко керуються упередженими уявленнями про те, яким повинен бути «хороший» кандидат на певну посаду. 

Звісно, це нормально бути обачним, коли йдеться про «експериментування» з людьми, адже це схоже на гру з їхнім життям. Однак, варто також утримуватися й від упередженості щодо суто очевидних характеристик людини. Це можна порівняти з наївним переконанням у тому, що сучасна політика – найкраща, тоді як насправді вона може мати досить хитку структуру, яка тримається лише завдяки зухвальстві, історичному становищі чи випадковому збігу обставин. 

Люди, які готові щось змінювати, не потурають своїй зухвалості, а визнають − не зробивши крок уперед, неможливо дізнатися, що насправді попереду.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію