В Шевченківському районі почались зустрічі з ліквідаторами аварії на ЧАЕС

На честь відзначення 32 річниці з дня Чорнобильської трагедії до територіального центру Шевченківського району запросили ліквідаторів трагедії та їх родини. Пісні дітей, вірші та подяки за виконаний подвиг. До привітань долучилася і народний депутат України Наталія Веселова.

26 квітня офіційно вважається днем пам'яті Чорнобильської трагедії, тож саме напередодні цієї події ліквідаторів запросили до територіального центру Шевченківського району. Тут такі заходи вже давно стали традиційними, тож гостей прийшло чимало. Сьогодні вони згадують свій подвиг, а також отримують подяки. Один з ліквідаторів трагедії, яка 32 роки тому змусила здригнутися світ, – Олексій Кулибаба. Сьогодні чоловік очолює Полтавську міську громадську організацію «Фонд інвалідів Чорнобиля». Згадуючи трагедію, чоловік не може не сказати про проблеми, які наразі стоять перед ними.

Олексій Кулибаба, голова Полтавської ГО «Фонд інвалідів Чорнобиля»

- Зараз проблема у нас яка найперша, найперша для нас – це пенсія, пенсії, пенсії і пенсії. Були б у нас достойні пенсії, ті, що у нас забрала держава, навіть ті, що у нас були відсужені, як кажуть, було б знято питання. Була б у нас краща статистика, пішла б на лад, і все було б добре.

Окрім пенсій, ліквідатори Чорнобильської трагедії та їх рідні називають й інші проблеми. У тому числі – відсутність зростання фінансування на оздоровлення. Про усі проблеми добре знають на місцевому рівні.

Дмитро Задворкін, голова Шевченківської районної в м.Полтава ради

- По-перше, дійсно з проблем ліквідаторів Чорнобильської трагедії – це дійсно проблема пенсій. Це сама гостра проблема, яку вони зараз озвучують. І дуже хотілося б, хоч це і рівень держави, не місцевої влади, дуже хотілося б вирішити, тому що дійсно вони залишилися без пенсії, на яку дуже претендують, і я думаю, що вони її точно заслужили як люди, які допомогли, як я думаю, усьому світу.

З цими та багатьма іншими питаннями щодня доводиться стикатися ліквідаторам. Лише в Шевченківському районі міста Полтави таких 1418 осіб. Аби привітати та вислухати героїв, які 32 роки тому рятували Україну та світ, до Полтави прибула народний депутат України Наталія Веселова.

Почувши проблеми, озвучені ліквідаторами, народний депутат України пообіцяла зробити усе можливе для їх вирішення.

Наталія Веселова, народний депутат України

- На останньому засіданні Верховної ради у нас був тематичний день, коли ми приймали рішення, які покликані вирішувати проблеми чорнобильців, звичайно, ми не можемо вирішити абсолютно усіх проблем. Тому що ці люди потребують як соціальної підтримки, грошової підтримки.

В інших полтавців також була можливість поспілкуватися з Наталією Веселовою під час її прийому громадян, що відбувався в офісі «Центру громадського моніторингу «Погляд».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію