Кременчуківці, кременчучани, кременчукці чи кременчужани: як називатимуть мешканців міста

 У Кременчуці громадські активісти знову піднімають питання щодо того, як повинні називатися жителі Кременчука. Вони наполягають на тому, що звична для жителів міста назва кременчужани – це калька з російської мови і вона не має права на існування.

Товариство української мови запропонувало  міській владі використовувати в офіційних документах та зверненнях лише кременчуківці, кременчучани, кременчукці та інші, посилаючись, в тому числі, і на відповіді Інституту української мови.

Думки членів комісії з питань найменування об’єктів міського підпорядкування, увічнення пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків у місті Кременчуці, на якій розглядали це питання, розділилися. Крім того, прозвучала думка, що це питання не входить до компетенції вищезазначеної комісії, тому було прийняте рішення про необхідність більш широкого обговорення цього питання. 

Секретар міської ради Юрій Гриценко запропонував провести круглий стіл, до участі в якому запросити відомих мовознавців, в тому числі і кременчуцьких, представників громадськості, на якому і обговорять це питання. Крім того, планують звернутися до Інституту української мови з пропозицією, як виняток, називати жителів міста як і раніше – кременчужанами.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію