40 фотодокументів та більше 20 картин

У Галереї мистецтв презентували виставку, яка стосується життя церковнослужителів часів репресій 20-30 років XX століття. Організатори говорять: демонструються унікальні речі, серед яких – доноси на священиків та їх особисте листування. Матеріали на виставку надав Полтавський відділ Служби безпеки України.

Цього дня на стінах у Галереї мистецтв – незвичні експонати. Замість картин – копії документів та архівних матеріалів, які стосуються долі церковнослужителів.

Веніамін Погребной, єпископ, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії УПЦ

- В органах НКВС справи ділилися на 2. Одна справа була – це загальні документи, тобто, опис того майна, яке було отримано внаслідок обшуку, друге – це були якісь анкети – дуже загальне. Також це були протоколи допитів, які дуже м'які та лояльні.

Присутні мали змогу почитати і особисте листування священнослужителів з місць позбавлення волі.

Веніамін Погребной, єпископ, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії УПЦ

- І декілька ще документів були – це листування жінки, якій сказали, що її чоловік був відправлений в колонію у Сибір. А вона на протязі більше 20 років вела листування з органами внутрішніх справ.

На виставці представили і матеріали сакрального вжитку та книги, присвячені цьому періоду.

Яскраво демонструються і доноси на церковнослужителів. 

- Іван Биков кожної ночі ходить до старости Покровської церкви і насильно хоче забрати 4 пуди свічок. Для цієї мети він навіть підробив ключі до дзвіниці.

Репресій у 20-30 роки XX століття зазнавали не тільки церковнослужителі. У той час руйнували і будівлі, зокрема – церкви. На картинах полтавського художника Володимира Кривого демонструються усі зруйновані будівлі та ті, які відродили за часів Незалежності України. 

Колекція картин, представлених на виставці, тепер належить Полтавській місіонерській духовній семінарії. Їх свого часу автор подарував їй.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію