З фарбою та граблями полтавці вийшли на прибирання міста

Наводили лад місцеві мешканці у всіх районах. В результаті толоки чистішими стали не лише подвір'я, а й парки та сквери. Ініціативу прибирання Полтави підтримала і місцева влада.

З самого ранку суботи на вулицях людно. Незважаючи на вихідний, полтавці прокинулися рано, щоб навести лад у рідному місті. Серед локацій, на яких вирує робота, – провулок Шевченка на зупинці «Завод залізобетонних виробів». Ініціативу провести толоку та прикрасити місцевий сквер проявили мешканці тутешнього будинку.

Олександр Варава, ініціатор толоки

- На даний момент ми надумали з людьми влаштувати суботник для того, щоб облагородити парк відпочинку. Ми вирішили лавочки поставити, смітники поставити, щоб сміття не викидали, пофарбувати огорожі, пофарбувати ведмедика.

А ще встановили колеса, щоб автомобілі не заїжджали на територію парку, пофарбували та обробили від шкідників дерева, не оминули увагою і так званий «тунель», розташований на території майданчика. Серед охочих долучитися до допомоги – і Євгенія Оверченко. Вона сьогодні – не сама, а з родиною – донечкою та чоловіком.

Євгенія Оверченко, долучилася до толоки

- Ми сьогодні вийшли навести лад хоча б на своїй ділянці, хоча б біля свого будинку, тому що дуже приємно, коли чисто, коли акуратно. Хлопці у нас і лавочки встановлюють, фарбують все, тобто, набагато красивіше і приємніше оку, вийти у чистоту та красу.

За підтримкою та допомогою мешканці звернулися до свого депутата –  Майї Матвеєвої, представника команди Андрія Матковського. У результаті співпраці полтавців та міської влади у сквері з'явилися не лише урни для сміття й лавочки, а й освітлення.

Майя Матвеєва, депутат Полтавської міської ради

- Дуже приємно, що є така ініціативна група, що вирішила зайнятися саме цим сквером. До мене як до депутата звернулися місцеві мешканці провулку Шевченка, 1 зі зверненням допомогти.

Не лише у цьому сквері проводять толоку. Щойно на вулиці стало тепліше, на прибирання вийшли й мешканці мікрорайону Левада. Тут потребував уваги нещодавно відреконструйований бульвар Богдана Хмельницького.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Ми плануємо попрацювати, прибрати, побілити, посадити кущі біля 37 школи і встановити також такі таблички, ми виготовили, на яких буде написано, що якщо ти вигулюєш свою собаку – то ти повинен за нею прибрати.

У цьому мікрорайоні на прибирання вийшли, як на відпочинок: з музикою та великою компанією. Ігор Пахомов сьогодні на толоку вийшов з сином Олексієм. Чоловік запевняє: дитині подобається допомагати, адже він сприймає це, як гру, а ще з самого дитинства починає розуміти важливість збереження чистоти свого міста.

Ігор Пахомов, долучився до толоки

- Від кожного залежить, від кожної людини залежить чистота у нашому місті, у тому місці, де ми мешкаємо.

За час прибирання бульвару мешканці Левади не лише навели лад на території та побілили бордюри – біля школи з'явилися нові кущі, а на дитячому майданчику значно більше стало піску. Тут на рівні з дорослими лопатою працює Арсеній Тітаренко разом з друзями.

Арсеній Тітаренко, долучився до толоки

- Якщо поприбирати та не смітити, то буде красивіше.

У рамках місячника чистоти суботник триває і біля Білої Альтанки. На прибирання цієї ділянки вирушили депутати Полтавської міської ради. Приведення до ладу саме цієї ділянки вони вважають чи не найголовнішим, адже саме сюди приходить чи не найбільше гостей міста та полтавців.

Олег Бєлоножко, депутат Полтавської міської ради

- Сьогодні ми прибираємо бруд. За оцінками, це нам потрібно десь, як ми набрали 16-ти літрові мішки, так штук 30, я думаю, бруду ми наберемо і почистимо схил біля Білої Альтанки і оглядовий майданчик.

Для прибирання такої великої та людної території запросили й депутатів районних рад.

Андрій Усачов, депутат Київської районної у м.Полтаві ради 

- Ходимо на суботники дуже часто, тоді, коли потрібно щось зробити, навести десь лад, не тільки у центрі міста, по районах, на Половках зокрема. Приймаємо участь і самі організовуємо ці суботники, а сьогодні прийшли для того, щоб навести лад у нашому місті. У нас же сьогодні вже не перший день йде місячник чистоти.

Це далеко не всі толоки, що вихідними проходили у місті. Тож міська влада закликає долучатися, а депутати нагадують: чисто – не там, де прибирають, а там, де не смітять.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію