У Єгипті відкопали знахідки, яким 2,7 тис. років

Археологи знайшли ритуальну будівлю, датовану VII-VIII століттям до н. е. та бюст видатного римського імператора. Про знахідку повідомили в міністерстві з охорони стародавніх пам'яток Єгипту, передає Еспресо з посиланням на DW.

Стародавнє святилище бога плодючості й потойбіччя Озіріса — Птаха відносять до часів так званої Ефіопської династії. Святилище було знайдене на півдні Єгипту, під час розкопок у храмі селища Карнак, що неподалік міста Луксор (близько 270 м від Хургади).

Серед знахідок — набір глиняного посуду, нижня частина статуї бога в сидячій позі та кам'яна панель, де зображений жертовний стіл з бараном і гускою.

Святилище було неподалік храму Амон Ра — головної релігійної споруди Стародавнього Єгипту. Погруддя римського імператора Марка Аврелія знайшли на розкопках Храму в Ком-Омбо біля Асуану. В Єгипті скульптури римських імператорів — це рідкість, тому бюст вважається унікальним.

Марк Аврелій був при владі в 161 — 180 роках до н. е. Вважається одним із п'яти “хороших імператорів”: його досягнення високо цінують як у політиці, так і філософії. Він сповідував стоїцизм і написав наукову працю “Роздуми про самого себе”. За правління Марка Аврелія римляни здобули контроль над Месопотамією та Вірменією. Імператор вів боротьбу з сарматськими й германськими племенами, придушував повстання в Єгипті.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію