«Smart Полтавщина» готова до роботи

Вже за кілька місяців, говорить керівництво області, на Полтавщині, вперше в Україні, почне роботу програмний комплекс взаємоінтегрованих веб-сервісів та інформаційних систем. Сьогодні ж для презентації досвіду «Smart громад» запросили представників органів місцевого самоврядування та громад.

Полтавський форум громад та органів місцевого самоврядування провели у залі обласної адміністрації. Основна мета – познайомити громаду з новим проектом, що незабаром розпочне свою роботу в області, – «Smart Полтавщина».

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- У нас буде презентація «Smart регіону» – це те, про що ми говорили майже пів року з точки зору реалізації інноваційних проектів у рамках області. Нам буде надана можливість демонстрації тих кращих проектів, які будуть стосуватися різних векторів, різних напрямків підтримки місцевого самоврядування у тому числі.

«Smart громада» – це програмний комплекс, що є дієвою платформою для надання якісних адміністративних та муніципальних послуг громадянам.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Цей портал дасть можливість нам підняти ефективність роботи всієї влади. А саме головне  – ми сформуємо порядок денний тих питань, які сьогодні стоять у наших людей. Тому що інколи ми робимо такі речі, які сьогодні не зовсім задовольняють чи не стоять першочерговими у викликах громадянського суспільства.

Основними завданнями проекту фахівці називають сприяння створення сучасної моделі управління, впровадження сучасних інформаційних технологій, а також формування комфортного середовища проживання громадян та підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування. 

Тарас Журавель, керівник проекту «Реформа управління на сході України ІІ»

- Наш проект має 3 основні напрямки роботи: це питання між муніципального співробітництва, про яке уже йшлося і про яке багато ми вже знаємо, це питання підвищення якості адміністративних послуг, тобто, створення центрів адміністративних послуг, а також електронні сервіси.

Загалом форум розділили на три секції. У першій директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Інна Іщенко ознайомила присутніх з основними завданнями та перевагами проекту «Smart громада», веб-ресурсу «Енергосервіс: облік, контроль, економія». У другій частині експерти обговорили досвід організації навчання для службовців та посадових осіб. У третій частині форуму фахівці проаналізували кращі практики реалізації проектів співпраці громад, а також провели загальну дискусію.

Стрічка новин