«Будь-яка проблема на колекторі стає нашою», — головний енергетик «Полтававодоканалу»

«Будь-яка проблема на колекторі стає нашою», — головний енергетик «Полтававодоканалу»

Головний енергетик «Полтававодоканалу» Андрій Шкурат на підприємстві сім років. Фахівець розповіd про свій відділ, цілодобовий моніторинг даних та проблеми з виникненням аварійних ситуацій на каналізаційних колекторах.

Моніторинг роботи обладнання ведуть цілодобово.

За освітою Андрій Шкурат — спеціаліст з систем автоматики та електроприводу. Минулого року отримав другу вищу освіту з управління персоналом і економіки праці. Зараз керує службою головного енергетика, куди входять відділ та електротехнічні підрозділи, а саме: електроцех, лабораторія електроізоляції, релейного захисту та автоматики. 

"Відділ складається з заступника, економіста та інженера-енергетика. Ми ведемо цілодобовий моніторинг, зводимо дані споживання електричної енергії. Вони показують споживання енергоносіїв по підрозділам і дільницям підприємства. Завдяки цьому відділ головного енергетика оперативно реагує на перевищення енергоспоживання", — зазначив фахівець.

Електроцех та лабораторії чергують цілодобово і за будь-яких умов виконують завдання, які виникають перед службою головного енергетика. 

"Обладнання підприємства енергоємне і надзвичайно цінне. Ліквідація аварійної ситуації, в разі виникнення відмови цього обладнання — завдання наших фахівців, — сказав Андрій Шкурат. — Електрообладнання підприємства працює в довготривалому циклі, на години максимуму в роботу вмикаються резервні насосні агрегати, що в декілька разів на добу підвищують енергоспоживання. Напрям розвитку підприємства — модернізація і заміна морально застарілих насосних агрегатів на сучасні. 

Як приклад, головна каналізаційна насосна станція в нормальному режимі споживає близько 8-10 тис. кВт год. на добу. У часи збільшення обсягу стічних вод, спричинені факторами навколишнього середовища або аварійними режимами роботи, — споживання електричної енергії підвищується в рази.

Нестача коштів на підприємстві перешкоджає енергозбереженню.

Обігових коштів, від яких залежить реконструкція обладнання, не завжди вистачає. З 2014 року і до сьогодні, підприємство працює над переоснащенням свердловин, встановленням насосних агрегатів провідних європейських зразків, що дає «Полтававодоканалу» економити електроенергію. 

Однак з виникненням аварійних ситуацій на каналізаційних колекторах усі дії з економії та модернізації по підприємству зводяться нанівець і постає завдання з улаштування тимчасових насосних станцій.

"За минулий рік на перекачування стоків витратили 1,3 мільйона гривень. Не зважаючи на те, що облаштування однієї тимчасової насосної станції обходиться підприємству чималих фінансових коштів", —  відзначив Андрій Шкурат.

На сьогодні є 19 постійних каналізаційних насосних станцій і майже скільки ж тимчасових. Вони різняться за потужністю — від 1 до 22 кВт. Якщо десь утворюється провал — перестає працювати колектор і стоки припиняють свій звичний плив. Завдання фахівців — не допустити зниження якості надання послуг споживачам. У стислі строки визначається місце підключення, монтується тимчасова лінія перекачування стоків, встановлюється насосний агрегат та шафа керування. Такі мережі побудовані по всьому місту. Абоненти в більшості випадків не відчувають незручностей, і не бачать зусиль та роботи комунальників.

"«Полтававодоканал» — великий організм, взаємопов’язаний між собою. Будь-яка проблема на колекторі — стає нашою, адже енергетичний відділ — серце підприємства", — наголосив головний енергетик.

Стрічка новин