На Полтавщині понад 76 тисяч пацієнтів знайшли лікарів

Підписання декларацій триває. Полтавська область входить до п'ятірки лідерів з кількості укладених договорів з лікарями. Фахівці наголошують: договірна система має стимулювати лікарів до надання більш кваліфікованої медичної допомоги, адже якщо послуги не задовольнять «клієнта», той піде до іншого фахівця, а лікар втрачатиме частину заробітної плати. Про це йшлося під час брифінгу в Департаменті охорони здоров'я.

Кампанія підпису декларацій з лікарями стартувала 1 квітня. З моменту її початку на Полтавщині уже понад 76 тисяч пацієнтів знайшли свого лікаря. Лідерами стали Київ, Харків, Донецьк та Вінниця. Фахівці наголошують: головне у цій справі – не поспішати, а обрати фахівця, який влаштовує. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Ви все повинні обговорити із лікарем, який повинен все розповісти: обов'язково все перепитати. Декларація – це заява про наміри, і нікого ні до чого не зобов'язує, щоб всі це розуміли.

Заступник начальника управління охорони здоров'я виконавчого комітету Полтавської міської ради Олександр Насонов наголошує: труднощів у підписанні немає. 7 хвилин – і договір уклали. 

Олександр Насонов, заступник начальника управління охорони здоров'я виконавчого комітету Полтавської міської ради

- Єдині труднощі, які виникали на першому етапі. Перші дні виникали  питання щодо налагодження роботи в цій системі. На сьогодні якихось серйозних труднощів в нас не виникає.

Всі центри первинної медичної допомоги на Полтавщині підключені до єдиної електронної системи. Із 35 центрів – лише один, який знаходиться у Зінькові, поки що не приєднався до загальної бази.

Стрічка новин