Пам'ятка архітектури чи новий ресторан?

Десятки полісменів, кілька сотень активістів, файєри, балончики з фарбою та вимоги зупинити забудову. У центрі міста сьогодні пікетували проти зведення добудови до колишнього кінотеатру імені Котляревського. У ніч перед запланованою акцією, говорять представники сторони забудовника, демонтували вікна, щоб попередити збитки.

Центр міста патрулює поліція, у посиленому режимі патрулює Національна гвардія України. Близько 12-ої години більше сотні активістів прийшло до стін Будівлі Дворянського зібрання – архітектурної пам'ятки, зведеної у 1810 році. Понад рік полтавці вимагають зупинити появу прибудови до колишнього кінотеатру Івана Котляревського.

В'ячеслав Кущинський, учасник акції

- Я сюди прийшов на мирну акцію протесту, тому що я виступаю проти. Проти цієї забудови, яка є 100% незаконною, на це є відповідний припис ДАБІ, є відповідний позов у прокуратуру, є ухвала суду про саме зупинення цього незаконного будівництва.

Більшість активістів, які вимагають зупинення будівництва, що, на їхню думку, руйнує архітектурну пам'ятку – учасники організації «Національний корпус», що й виступили ініціаторами акції протесту.

Проте є й ті, хто впевнений: у прибудові немає нічого поганого. Серед таких – як звичайні полтавці, так і працівники закладів, що вже працюють у приміщенні пам'ятки. Вони, у свою чергу, переконані: краще робити добудови й модернізувати споруди, аніж утримувати їх у жалюгідному стані, як Кадетський корпус.

Ярослав Скрипник, учасник акції

- Ми боремось за те, щоб будівлі реконструювалися. Я так розумію, у держави немає коштів на це, а у підприємців є кошти. І виходить так, що проти підприємців відкриваються справи, виходять мітинги, руйнуються будинки ті, що вони будують.

Основна вимога активістів до забудовника – продемонструвати документи на добудову. Забудовники підтвердили, що паспорт прив'язки тимчасової споруди був скасований, але вони отримали в міськраді новий документ, датований 18 квітня. Відповідно до нього, за офіційними даними, споруда є МАФом, тобто, тимчасовою та пересувною. Проте, щодо такого формулювання виникають сумніви...

Після дискусії біля стін новоствореної добудови активісти заходять всередину так званого МАФу. Представник сторони забудовника стверджує: на даному етапі вони не порушують жодного закону, і добудова цілком законна, адже згоду на неї дала міська влада. 

В'ячеслав Репецький, представник забудовника

- Всі необхідні документи є. Крім того, між нами та міською владою було укладено договір оренди земельної ділянки, а також кінотеатру, відповідно до якого щомісячно ми сплачуємо міській владі понад 400 тисяч гривень.

У підсумку активісти повідомили, що чекають на суд і будуть надалі слідкувати за долею добудови. 

Анатолій Шиян, голова Полтавського осередку «Національного корпусу»

- Кінцева мета – або документи від органів, компетентних у цьому ділі, або зносити треба.

Також додали: дають забудовнику добу на те, щоб надати відповідні документи, та запалили файєри.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію