Українська паралімпійка отримала "Спортивний Оскар"

Українська паралімпійка отримала "Спортивний Оскар"

Минув місяць після Паралімпіади в Пхьончхані, а українські спортсмени продовжують тримати курс на перемоги в період, відведений на спортивні канікули, та завойовують нові престижні звання.

Біатлоністка Людмила Ляшенко навіть після головного змагання для всіх паралімпійців світу тренується досі. На вулиці весна, але це не заважає лижникам тренуватися. Засніжену трасу зараз їм заміняє зелений парк і міська велодоріжка.

Дівчина йшла до медалей ще із Зимових Паралімпійських ігор в Сочі. У 2014 році двічі зупинялася на 4 місці. Тренер Людмили – головний тренер паралімпійської команди України з лижних перегонів і біатлону – Андрій Нестеренко зазначив, що українська збірна часто буває за крок до призових місць. Він впевнений, якщо напружаться не лише спортсмени, а й держава, то 22 медалі не будуть рекордом.

"Я хочу звернути увагу на той факт, що 17 разів ми займали 4 місце. Якби половина з цих людей вийшла на подіум, то медалей було б, як мінімум, на 10 більше. Тобто ми маємо невеликі програші, по 2 чи 4 секунди, але це ціна між 3 і 4 місцем,"– сказав тренер.

А вже цього року виступ Людмили Ляшенко став чи не найбільшою українською інтригою Паралімпіади в Південній Кореї. Медальне напруження йшло за спортсменкою буквально до останнього. Біатлон на 6 кілометрів – бронза, біатлон 10 км – бронза, лижні перегони вільним стилем – бронза. І нарешті в останній день змагань – омріяна перша сходинка.

"Я вірила, що медаль буде, але спрогнозувати, що це буде саме золото, важко. Адже це не лише моя робота, це естафетна гонка, у складі 4 людей, які також мають викластися на повну", – прокоментувала чемпіонка Паралімпіади Людмила.

І ось Людмила здолала ще один Олімп – її визнали героїнею спортивного року та вручили "Спортивний Оскар" у номінації "сильні духом". І це всього за 6 років у змаганнях, щоденних тренувань і перемог над собою. І зараз, коли у паралімпійців законна відпустка, дівчина не відпочиває. Вона заявила, що приїжджає на тренування, коли має вільний час, а це майже кожного дня.

Нагадаємо, 20 березня паралімпійська збірна України повернулась додому із південнокорейського Пхьончхана. На Паралімпіаді-2018 українці завоювали 22 медалі: 7 золотих, 7 срібних та 8 бронзових. У загальному заліку збірна України посіла 6-те місце.

Стрічка новин