Несподіване відкриття, пов'язане з Джокондою

Вчені вирішили дослідити вплив душевного стану на сприйняття картини Леонардо да Вінчі та дійшли до несподіваного висновку.

Виявилося, що якщо персонаж всесвітньо відомої картини не здається вам добрим і милим, слід звернути увагу на свій психічний стан, запевняють науковці з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

"Якщо ви насолоджуєтеся життям, в Луврі ви побачите загадкову посмішку. Якщо ж ви подивіться на Мону Лізу, наприклад, відразу після гучної сварки з чоловіком, то побачите картину по-іншому", – розповіла один з дослідників Еріка Сигель.

Дослідження каліфорнійських вчених засноване на теорії, згідно з якою мозок є органом, який використовує минулий досвід, щоб зрозуміти, чого очікувати від майбутнього.

Під час експерименту Сигель показала 43 учасникам серію портретів, при цьому зображення для різних очей відрізнялися. Вчені відзначають, що у кожної людини є домінуюче око, тому зображення, показані оку, що не домінує, фіксувалися підсвідомо.

У той час як домінуючому оку показували обличчя з нейтральним виразом, недомінуюче око бачило безліч щасливих, сердитих і нейтральних облич. Коли пізніше учасників експерименту попросили описати, які обличчя вони бачили, ті з більшою ймовірністю вважали, що нейтральні обличчя були щасливими, якщо бачили усміхнене обличчя недомінуючим оком.

"Ми самі є архітекторами свого досвіду. Наш мозок робить прогнози про те, що він очікує побачити та використовує інформацію із зовнішнього світу, щоб оновити свої очікування", – пояснює Сигель.

Ці результати є останніми з досліджень загадкового виразу Мони Лізи протягом багатьох років. Так, у 2005 році голландські дослідники використовували програмне забезпечення для розпізнавання емоцій і комп'ютерні алгоритми, і визначили, що 83% людей вважають посмішку Мони Лізи щасливою, 9% – виражає огиду, 6% – страх, 2% – гнів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію