Найвідоміші переможці Євробачення

Найвідоміші переможці Євробачення

За міжнародним конкурсом пісні «Євробачення» стежать усі країни Європи. Але деяких переможців просто неможливо забути. А яких можна назвати найвідомішими? 

Кончіта Вурст – це один з найбільш скандальних учасників, який практично спробував змінити формат шоу і довести, що здобути перемогу може будь-який виконавець, в тому числі і настільки незвичайний і неординарний. А глядачів Кончіта, яка насправді є дуже симпатичним хлопцем, вразила своїм чином. Вона вийшла в шикарній сукні, але обличчя прикрашала брутальна темна борода. Справжнє ім'я цього учасника – Томас Нойвірт, і на батьківщині, якою є Австрія, про його незвичайному амплуа добре знають. Версій походження псевдоніма існує безліч. Так чи інакше, але на конкурсі, що проходив в 2014 році в Данії, Кончіта посіла перше місце, чим викликала справжній світовий резонанс.

Тото Кутуньо. Цей італійський виконавець також став популярним після успішної участі в міжнародному музичному конкурсі. Він здобув перемогу у Загребі (Югославія) в 1990 році, і після цього тріумфу співака з приємним голосом і романтичними піснями помітив весь світ. У наступному році він вів «Євробачення», що проходив у Римі. Переможна композиція називалася «Insieme», що перекладається як «Разом». Ймовірно, послання отримали й оцінили по достоїнству, так як за пісню Тото Кутуньо присудили 149 балів, які допомогли співакові випередити інших виконавців. З тих пір виконавець став відомим у багатьох країнах, у тому числі і в колишньому Радянському Союзі.

«Лорді». У 2006 році вони викликали справжній фурор, зайнявши на що проходив в Греції міжнародному музичному конкурсі перше місце. По-перше, вони були першими представниками Фінляндії, які принесли перемогу цій країні. По-друге, вперше за всю історію конкурсу переможцями стали виконавці рок-музики. По-третє, багатьох налякали образи членів групи, на обличчях яких були жахливі маски. Але в підсумку група все ж здобула перемогу, заспівавши пісню «Hard Rock Hallelujah» і заробивши 292 очки. Багато хто не могли повірити у перемогу «Лорді», але вона була цілком реальною і навіть заслуженою, судячи по голосуванню.

Селін Діон. Сьогодні цю співачку знають всі, але така популярність прийшла до неї не відразу, а після конкурсу «Євробачення», на якому в далекому 1988 році вона зайняла перше місце. Селін, якій на той момент було всього 20 років, заспівала пісню «Ne partez pas sans moi». Дівчина представляла Швейцарію і напевно навіть не могла подумати про те, що після конкурсу прокинеться неймовірно знаменитою. Але після ефіру композиція стала справжнім хітом практично у всіх франкомовних країнах, прославивши Діон і зробивши народною улюбленицею. А трохи пізніше співачка випустила свій перший англомовний альбом, що дозволило їй завоювати світову славу. Але все ж, якби не «Євробачення», ймовірно, Селін Діон не була б такою відомою.

«Абба». Якщо сьогодні цей шведський квартет вважається справжньою легендою, то в далекому 1974 році про нього практично ніхто нічого не знав. Але все змінилося після минулого в Брайтоні (Великобританія) міжнародного музичного конкурсу. Колектив виконав пісню «Waterloo», яка принесла не лише перемогу на «Євробаченні», але ще й світову славу. Якщо раніше про групи «Абба» майже ніхто не знав, то після такого тріумфу вона стала відомою не тільки на батьківщині, але і в багатьох великих європейський країнах. А сьогодні з нею пов'язана ціла епоха розвитку поп-культури.

Лорін. Ця незвичайна дівчина теж придбала світову популярність після перемоги на «Євробаченні», яку вона здобула в Азербайджані в 2012 році. Тоді вона представляла Швецію і виконувала пісню під назвою «Ейфорія». Ймовірно, глядачі настільки перейнялися створеної дівчиною і панувала на сцені під час її виступу атмосферою, що вирішили віддати свої голоси саме за цю композицію. І вона дійсно заслуговує уваги, причому виключно завдяки таланту Лорін, адже ніякими спецефектами номер доповнено не був. Зате він порадував всіх приголомшливою енергетикою, яка виходила від учасниці, яку багато запам'ятали саме після конкурсу. До речі, композиція довго звучала на радіостанціях багатьох європейських країн.

Стрічка новин