Щоб вікна не "пітніли"

Щоб вікна не "пітніли"

Запотівання вікон – це досить часта проблема. Так як це досить неприємно, мешканці намагаються знайти методи, за допомогою яких можливо вирішити дане питання. Якщо мати поняття про те, що таке конденсат, можна знайти рішення проблеми. У даній статті будуть описані причини утворення конденсату на стеклах, а також способи боротьби з цим явищем.

Що таке конденсат? Причини його утворення та способи позбавлення від нього

Візуально це виглядає як скупчення мікроскопічних крапель рідини на стеклах. Конденсат – це виділення вологи з пари, який переходить у рідкий стан. Ризик появи конденсату збільшується обернено пропорційно температурі внутрішнього скла. Чим вона нижче, тим вище ймовірність утворення конденсату. Запітніння вікон сприяє також і підвищена вологість в будинку.

Якщо описувати процес з фізичної точки зору, то температура, при якій пара, що виділяється з повітря, перетворюється у вологу називається «точкою роси». У тому випадку, коли точка роси перевищує температуру скла, що знаходиться всередині приміщення – поява конденсату на вікнах неминуче.

Існує кілька причин запотівання стекол:

Бажання зекономити призводить до того, що мешканці замовляють однокамерні склопакети. У більшості випадків, такий склопакет буде покриватися мікроскопічними крапельками води, тобто конденсатом, за рахунок зниження температури внутрішнього скла. Буває і так, що для виробництва вікон використовуються неякісний профіль і комплектуючі. З часом конструкції можуть деформуватися і в них можуть з'являтися тріщини. Такі вікна не можуть забезпечити оптимальний температурний режим і вологість в будинку. Це, в свою чергу, сприяє запотіванню склопакетів.

Батарея, яка закрита шторами або підвіконням, - ще одна причина появи конденсату, так як в результаті цього порушується природна циркуляція нагрітого повітря. Відсутність провітрювання приміщення. Якщо не щодня провітрювати приміщення протягом хоча б 15 хвилин (незалежно від погодних умов), утворюється зайва волога, яка може осісти на вікнах.

Конденсат в будинку також може утворюватися в результаті поганої вентиляції. Якщо забиті вентиляційні отвори і канали, можлива надмірна вологість в приміщенні. Квіти, розміщені на підвіконнях. Рослини в процесі своєї життєдіяльності виділяють в навколишнє середовище вологу, що може осідати на вікнах.

Вікна, що працюють в літньому режимі в холодну пору року. У результаті цього, утворюється протяги, і як наслідок - конденсат. Може з'явитися навіть полій. Неякісний монтаж. 

Як позбавитися від конденсату

Не варто економити на склопакетах. Якщо вирішили ставити вікна ПВХ, краще заплатити дорожче, але не мати потім проблем в майбутньому. Забезпечити природну циркуляцію теплого повітря, не перекриваючи батарею сторонніми предметами. Щодня необхідно провітрювати приміщення не менше 15 хвилин в день. Забезпечити нормальну вентиляцію в будинку. Якщо необхідно – встановити новий вентилятор, очистити вентиляційні канали. Якщо у вас розташовані на підвіконнях квіти (і при цьому запотівають вікна) – необхідно переставити рослини в інше місце.

Стрічка новин