В області тепер більше знатимуть про Чорнухинський район

301 стаття про пам'ятки Чорнухинського району у книзі з циклу «Звід пам'яток історії та культури України: Полтавська область». Спеціально до Міжнародного дня пам'яток і визначних місць у Краєзнавчому музеї презентували нове видання. Авторами зібрання виступило одразу 32 автори – археологи, архіваріуси, краєзнавці та інші.

Світ побачило нове видання, у якому зібрано усі пам'ятки історії та культури Чорнухинського району. Презентували зібрання його творці у стінах Краєзнавчого музею. На прем'єру книги запросили науковців, істориків та полтавців, яким цікаві пам'ятки рідного краю.

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею ім.В. Кричевського

- В нашому музеї презентується чергова, це вже 14-ий випуск «Зводу пам'яток історії та культури України: Полтавська область. Чорнухинський район». Над цією книгою науковці нашого закладу, науковці провідних наукових установ Києва, Сум, Харкова працювали 29 років. Поетапно, по фрагментах, зовсім частково й без грошей.

Над книгою працювало 32 автори, кожен з яких вніс до зібрання щось невідоме та унікальне. Природні пам'ятки, пам'ятки архітектури та навіть список полеглих під час Другої світової війни. Серед авторів – і Іван Биков. До проекту він долучився вперше та пише про архітектуру району.

Іван Биков,один з авторів видання 

- Ми почали працювати по Чорнухинському району. Там була офіційно тільки одна пам'ятка архітектури – це був склад у Вороньках, а зараз їх вже 20, навіть більше ми знайшли. На 12 ми вже встигли зробити облікову документацію, подати їх і захистити у Полтаві, зараз вже у Києві.

Після роботи над книгою частина пам'яток увійшла до реєстру державних пам'яток України і тепер знаходяться під захистом влади. Усього до збірки потрапило 146 пам'яток, з них 123 пам'ятки історії, 1 – мистецтва, 9 природоохоронних об'єктів та 22 пам'ятки архітектури.

Надія Кривчун, голова Чорнухинської районної ради

- Це фактично наша історія, історія розвитку нашого району. І всі пам'ятки, які сюди занесені, це велике значення має для того, хто буде читати, вивчати історію нашого району.

Проект створення наукового видання у Полтавській області підтримує Департамент культури і туризму Полтавської облдержадміністрації. Вже за кілька днів після презентації книгу «Звід пам'яток історії та культури України: Полтавська область. Чорнухинський район» можна буде побачити у бібліотеках Полтавщини.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію