Кременчук та Миргород – лідери з енергозбереження

Дослідження з енергоефективності проводили представники ГО «ЕКОЛТАВА» протягом перших місяців 2018 року. Критеріїв для вибору – 11. За ними спеціалісти визначали, відповідає документ конкретного населеного пункту його реаліям з енергозбереження, чи ні. Полтава у цьому списку отримала 8 балів із 24 можливих.

План дій сталого енергетичного розвитку у Полтаві функціонує з 2016 року. Експерти ГО «ЕКОЛТАВА» вважають це важливим кроком на шляху до сталого енергетичного розвитку міста. Документ допомагає порахувати кількість викидів СО2 та дає розуміння того, як збалансувати проекти з генерації енергії.

Дмитро Сакалюк, координатор проектів ГО «Екоклуб»

- 74 % усієї енергії, яка споживається у місті, споживається у житловому секторі. При цьому заходів, які націлені на житловий сектор, не так-то й багато. І це означає, що є певний дисбаланс: той, хто найбільше споживає енергії, не отримує достатньої підтримки і стимулювання для того, щоб економити.

Представники «ЕКОЛТАВИ» зазначають: найбільш чіткий план дій по енергозбереженню мають такі підприємства, як «Полтававодоканал» та «Полтаватеплоенерго». Місту для реалізації заходів з енергозбереження, на думку представників ГО «ЕКОЛТАВА», бракує якісного відділу енергоменеджменту.

У плані дій сталого енергетичного розвитку міститься інформація і про основні джерела викидів СО2.

Юлія Мельник, голова ГО «ЕКОЛТАВА»

- Проте недолік, що в базовий кадастр викидів не включений промисловий сектор. А ми знаємо, що в нас є завод «Кернел», Автоагрегатний завод, якісь заводи у нас працюють, і вони споживають досить значну кількість енергії.

Юлія Мельник відзначає: позитивним є те, що враховують міський транспорт.

Щоб зменшити кількість шкідливих викидів в повітря в місті, представники «ЕКОЛТАВИ» пропонують цілу низку заходів, серед яких: організація відділу енергоменеджменту та запровадження енергомоніторингу в усіх бюджетних установах міста, а також фінансова підтримка державної програми «Теплих кредитів» для ОСББ більш ніж на рівні 100 000 грн.

Стрічка новин