80% людей похилого віку Миргорода охоче б долучилися до громадського життя

80% людей похилого віку Миргорода охоче б долучилися до громадського життя

В Інституті аналітики та адвокації дослідили взаємодію між людьми поважного віку  та міськими радами. У Миргороді понад 80% опитаних підтвердили бажання долучитися до громадського життя.  В опитуванні брало участь 132 респонденти з 7 міст України: 111 людей похилого віку та 21 представник міських рад.

"Дослідження допомогло оцінити рівень соціальної активності людей поважного віку, визначити основні складнощі, які виникають в процесі комунікації з місцевою владою, та шляхи їх вирішення. – розповіла аналітик ІАА Євгенія Козун. - Ми встановили, що кожен другий не знає жодного способу спілкування з владою, хоча і використовували їх. Найпопулярнішим способом комунікації людей поважного віку з місцевою владою виявилося звернення. Втім, люди, які зверталися, не завжди отримували відповідь".

Серед проблем у комунікації з владою, люди поважного віку визначили: певні складнощі у спілкуванні, черги, складні форми для заповнення, недостатню обізнаність. Половина респондентів не мала складнощів, та майже всі визнали за можливе покращити рівень якості комунікації з міськрадами. Посадовці також з цим згодні.

У результаті соціологічного опитування, в ІАА з’ясували, що більшість представників старшого покоління хотіли б навчитися користуватися комп’ютером та мережею Інтернет, опанувати інструменти онлайн-комунікації з органами місцевого самоврядування. Представники влади вважають доцільним проведення такого навчання для покращення комунікації з людьми поважного віку.

Довідково: Дослідження підготоване громадською організацією «Інститут аналітики та адвокації» на замовлення громадської організації «Центр Поділля-Соціум» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст дослідження є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов'язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Стрічка новин