Як проходитиме монетизація субсидій

Як проходитиме монетизація субсидій

Спочатку субсидії монетизують для домогосподарств з індивідуальним опаленням. Пізніше процес запустять для тих, хто проживає в багатоквартирних будинках з централізованим опаленням.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева в ефірі 112 Україна заявив, що монетизацію субсидій для домогосподарств планують провести в два етапи.

"На першому, ми плануємо монетизувати субсидії для тих домогосподарств, які мають індивідуальне опалення, тобто використовують газ або електроенергію для опалення приміщень. Їм ми плануємо видавати кошти, встановивши серйозну відповідальність за несплату комунальних послуг", - зазначив Рева.

Другий етап буде стосуватися тих, хто отримує субсидії, проживаючи в багатоквартирних будинках, де є централізоване опалення.

"Наступний етап, - видавати тим, хто отримує субсидії, проживаючи в багатоквартирних будинках, де є централізоване опалення. Там, ми вважаємо, повинні бути спеціальні рахунки, з картками, тому що якщо, наприклад, ви не платите за житлово-комунальні послуги і у вас індивідуальне опалення, вас виконавець послуги може в будь-який момент просто позбавити цієї послуги. Для того, щоб її відновити, вам треба заплатити", - наголосив міністр.

Рева зазначив, що в цьому випадку планується ввести спецрахунок, щоб уникнути випадків, коли за несплату послуг деякими мешканцями багатоквартирних будинків відключають весь будинок. За його словами, після закінчення сезону, якщо людина розрахувалася і у неї залишилися кошти, вона може їх зняти і використовувати так, як вважає за потрібне.

Стрічка новин