Еней, герой поеми Івана Котляревського, – на вулиці Полтави

Сьогодні у місті відкрили першу міні-скульптуру. Важить вона 9 кг і повністю виготовлена з бронзи.

Юлія Хаврель, журналіст 

- Котляревський герой Еней – тепер у Полтаві. По вулиці Соборності сьогодні відкрили першу міні-скульптуру. Біля останньої вже народжуються нові легенди.

Відкриття міні-скульптури Енея у Полтаві супроводжувалося постановкою уривку поеми «Енеїда» у виконанні Полтавського обласного театру ляльок. На захід власною персоною завітав й Іван Котляревський.

Валентина Вождаєнко, директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА

- Еней сьогодні буде жити на центральній вулиці міста Полтави. Для туриста це класно і гарно, тому що Іван Петрович Котляревський, українська мова, ці славні літературні герої, вони, без перебільшення, наші.

Ініціатором створення арт-об'єкту став депутат Полтавської міської радиВадим Ямщиков. Проте кошти на виготовлення та встановлення скульптури надали самі мешканці Полтави.

Вадим Ямщиков, ініціатор створення скульптури 

- Потім у нас з'явився сайт «ЗМІСТ», на якому збирають гроші на соціальні такі ініціативи. Ми вирішили виставити туди свою ідею встановлення в Полтаві міні-скульптури. Там збирали гроші, і за 2 місяці зібрали навіть більше, ніж потрібно. Тому що виставили ми 18800, а зібрали 19800.

На заході був присутній Едуар Кірич – автор мультиплікації «Енеїда» 1991 року. Саме його образ Енея ліг в основу створення міні-скульптури. 

Едуард Кірич, автор мультиплікації «Енеїда»

- На цьому шляху я потрапив на Котляревського, на «Енеїду», і це принесло мені велике щастя і задоволення. Тому що дуже схожі натури дві: я – сміхотворець, і він – сміхотворець.

Під скульптурою можна побачити копійку з надписом «на фарт». Організатори говорять: її створювали для гостей міста: якщо її потерти, обов'язково повернешся сюди. Проте полтавці зізнаються: більше до вподоби – загадувати на ній бажання. 

Аліна Полтавець, відвідала відкриття міні-скульптури 

- Дуже чудові враження. Я вважаю, що потрібні такі міні-скульптури, побільше цікавого в Полтаві.

Тетяна Сушко, відвідала відкриття міні-скульптури

- Саме мені вона дуже сподобалась. Вона, знаєте, так, на човні. Вона така маленька. Іде саме по углу будинку. Вона така дуже витончена.

Організатори зізнаються: вже не дочекаються, коли повз міні-скульптуру будуть проходити групи туристів, а гід їм розповідатиме історію створення цього арт-об'єкту.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію