Як треба чистити кімнатні квіти

Ваші горшкові рослини треба не тільки регулярно поливати. Щоб вони нормально росли, їх треба чистити.

Видаляйте пил і бруд з кімнатної зелені так само, як з себе, – душем. Це важливо робити, оскільки все стороннє, що пристало до листів, перехоплює світло, утруднюючи фотосинтез, тобто утворення органічних речовин з води і вуглекислого газу за рахунок енергії видимих сонячних променів. Крім того, душ допомагає позбутися від комах.

Почніть з підготовки квіткового горщика. Поставте його в поліетиленовий пакет, отвір якого обережно затягніть навколо основи рослини. Це потрібно, щоб не затопити його під душем. Якщо з землі виходить кілька стебел, прокладіть між ними додаткові поліетиленові пакети. Поставте рослину під душ і пустіть на кілька хвилин ледь теплу (не холодну і не гарячу) воду.

Мінеральні солі з жорсткої водопровідної води можуть осісти на листках, змусивши їх потьмяніти. Якщо листя не пухнасті, зітріть цей наліт сухою чистою ганчіркою, притримуючи їх вільною рукою. Інший спосіб: обережно стирайте солі великим пальцем.

Чистити опушені рослини ненабагато складніше. Спочатку обмахніть їх пір’яною обметалкою, а потім поставте під душ, як описано вище. Обполоскавши рослини під душем, дайте їм висохнути прямо в душовій кабіні або за її межами – на паперових рушниках або старих газетах, поки не перестане капати вода. Якщо мокрими виставити їх на сонце, воно може обпалити листя.

Тепер перевірте оточення кожної рослини. Вікна, у яких вони стоять, повинні бути чистими, щоб забезпечувати зелені оптимальне освітлення. Мінеральні відклади, наростаючі на поверхні грунту і уздовж внутрішнього краю горщика, бувають для рослин токсичні, тому їх треба зчищати. Якщо в грунту солей багато, промийте, поставивши горщик в раковину. Цю обробку треба проводити в період активного зростання, але не в стані зимового спокою, інакше корені можуть загнити від застійного зволоження.

Кактус треба чистити обережно – важливо не тільки не вколотися самому, але і не пошкодити шар воску, який допомагає цій рослині утримувати воду. Обприскуйте його цілком з пляшки-бризгалки водою, а потім очищайте тільки місця, забруднені пилом або брудом. Робіть це швидко і обережно. Повертайте кактус на сонце, лише давши йому повністю висохнути. Інший варіант: видаляйте скупчення пилу між голками довгим пінцетом.

Для чищення сукулентів з пухнастими листям візьміть м’яку малярську кисть або пір’яну обметалку. Опушення захищає від втрат вологи в посушливому середовищі, миття може пошкодити цей покрив.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію