Залу Полтавської облдержадміністрації «перетворили» на майстерню

Її учасниками стали голови та депутати районних рад області, а також представники ОТГ. На порядку денному – обговорення медичної реформи. Захід провели в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.

У Полтавській ОДА відбулася фахова майстерня на тему «Секторальні реформи як невід'ємна складова процесу децентралізації». На порядку денному – медична реформа.

Декларації українці активно підписують, але є проблема, говорять фахівці. Через недостатнє фінансування не вистачає кадрів. Студенти медичних вишів після навчання мають відпрацьовувати. Здебільшого, нове місце роботи – це сільська місцевість, але останніх це не задовольняє.

Костянтин Надутий, заступник голови правління Українського лікарського товариства

- Лікар повинен мати право вільного працевлаштування, повинен мати. І гідну заробітну плату. Йому давати житло, його забезпечувати транспортом, вирішувати соціальні проблеми.

Лише за таких умов кадрове питання в області почне вирішуватися. На думку Костянтина Надутого, у зв'язку з медичною реформою керівники закладів охорони здоров'я повинні вміти складати бізнес-плани для закладу на 5 років. 

Костянтин Надутий, заступник голови правління Українського лікарського товариства

- Він здатен написати бізнес-план чи проект лікарні на 5 років вперед, щоб вона точно не збанкрутувала? Здатен він це зробити і організувати таку роботу зі своїм колективом, бухгалтерією та економічною службою, щоб довести, що цей бізнес-процес буде ефективним?

Така позиція задовольнила не всіх, присутніх в залі.

Геннадій Супрун, голова Новосанжарської районної ради

- Наскільки спроможна людина, навіть, якщо вона здібна створити такий бізнес-план, коли вона не впевнена у достатньому фінансуванні з державного бюджету. Адже з кожним роком все менше і менше виділяється коштів з державного бюджету на галузь охорони здоров'я.

Крім цього, під час наради обговорили головні завдання першої медико-санітарної допомоги, серед яких – перехід на електронну систему eHealth та «підводні камені» підписання декларацій з лікарями.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію