Вперше у Полтаві пройшла міжнародна акція Slow Art Day

Полтавський Художній музей імені Миколи Ярошенка єдиний з-поміж усіх музеїв області приєднався до акції. Працівники останнього закликали відвідувачів дивитись на одну картину упродовж 10 хвилин.

Американець Філ Террі провів експеримент та помітив: людина у середьому витрачає 8 секунд на споглядання однієї картини. Проте для того, щоб мистецька робота справді вразила глядача, потрібно значно більше часу. Акція Slow Art Day, або «День неспішного мистецтва», вперше пройшла у Полтавському Художньому музеї імені Ярошенка. Основне її завдання, говорять організатори, – зупинити свій погляд на одній картині хоча б на 10 хвилин.

Організатор: Можливо, обмінятися думками, зрозуміти сенс роботи, звернути увагу на технічне виконання.

Для неквапливого споглядання обрали п'ять полотен, а саме: «Табун коней» Адольфа фон Беккера, картину «Вже сонце низенько» Івана Марчука, «Ворона у павичевому пір'ї» Мельхіора де Хондекутера, «Автопортрет Івана Зайцева» авторства Миколи Ярошенка та «Святочне ворожіння» Миколи Пимоненка. Дивитися на картини не 8 секунд, а 10 хвилин, зізнаються відвідувачі, сподобалось.

Ніна Кузьменко, учасниця акції Slow Art Day 

- Я – фахівець у сфері економіки. Я вмію читати баланс, бізнес-план та все інше, і тому для мене – відкриття, що картини, їх теж треба вміти читати, пізнати цю картину.

Організатори заходу сподіваються, що така акція у стінах Художнього музею матиме продовження, а ще вірять: повільне споглядання мистецтва стане гарною звичкою у відвідувачів виставок.

Стрічка новин