В Україні створять нові умови для інклюзивного начання

В Україні створять нові умови для інклюзивного начання

Міністерство регіонального розвитку України вводить норму щодо створення інклюзивного навчального простору в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах. Про це повідомляють на сайті міністерства з посиланням на слова заступника міністра регіонального розвитку Льва Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

За новими державними будівельними нормами передбачатиметься, що під час будівництва або реконструкції шкіл і дитсадків необхідним є:

— створення комфортних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами — проектування класів, навчальних кабінетів, ігрових кімнат, актових та спортивних залів, туалетів та інших приміщень з урахуванням інклюзивності;

— створення умов для розвитку — проектування додаткових приміщень для медобслуговування та корекційно-розвиткових занять;

— забезпечення безперешкодного доступу до будинків, приміщень та земельних ділянок — проектування елементів доступності (пандусів, ліфтів, підйомників, спеціальних сходів).

Нововведення запропонували в зв’язку з тим, що інклюзивна освіта і безбар’єрний простір є необхідними умовами у концепції НУШ, однак втілити цей напрямок неможливо без матеріально-технічного забезпечення.

Стрічка новин