Напередодні поминального понеділка горіло Розсошенське кладовище

Надзвичайники стверджують: подія сталася через недбалість людей. Спалювання сухої трави поблизу цвинтаря у вітряну погоду, і як наслідок – вогонь перекинувся на могили. Працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій вогнище швидко локалізували. Тепер справою займаються працівники поліції, які встановлюють збитки та шукають винного.

Цими вихідними на Розсошенському кладовищі виникла пожежа. Займання розпочалося за його межами, але потім вогонь перекинувся і на могили.

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС у Полт.обл. 

- Внаслідок спалювання сухої трави вітер сприяв тому розвитку пожежі, і вогонь направлявся прямо до кладовища, після чого люди нам почали телефонувати на 101, що є така пожежа. Вогонь вже перекинувся на кладовище, де почало горіти кладовище. Причини даної пожежі з'ясовуються.

Віталій Шкаревський наголошує: випадки такого загоряння – не поодинокі. А винен у цьому людський фактор. 

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС у Полт.обл. 

- Люди самі випалюють сміття, самі підпалюють та не контролюють. А тим паче, коли виходить вітер, то це дуже сприяє швидкому поширенню полум'я. Адже велика кількість сухої трави, і вона розповсюджується, і вогонь розповсюджується дуже швидко.

А лісові пожежі – це ще більша проблема. Сухі гілки, а особливо хвоя, мають швидку амплітуду розгоряння. А якщо цьому сприятиме ще й вітряна погода, то загасити буде вкрай важко.

Щоб помітити місце займання, у Полтавському обласному лісництві використовують системи відеонагляду. Їх в Полтавській області 4.

Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавське лісове господарство»

- Вони розміщені, скажімо так, на рівномірній відстані і накривають хвойні, шпилькові насадження для своєчасного виявлення можливих загорянь в лісі. Радіус огляду такої системи залежить від погодних умов і десь варіюється в рамках 15 кілометрів. Ну в середньому це нормальна видимість.

- Коли з'являється дим, то його наближають та підіймають. Все це, щоб знайти оптимальний варіант. Натискаємо карту.)

Карта показує, який квартал горить. Працівники лісництва кажуть: достовірність 99%.

Олександр Глушко наголошує: така карта є помічником, щоб запобігти виникненню великих займань. Лише за 2017 рік на Полтавщині сталося 20 лісових пожеж.

Стрічка новин