Борис Гуменюк представив у Полтаві документальний фільм «Кіндрат»

Це стрічка про громадського діяча, бійця-добровольця та героя АТО Василя Кіндратовського. Майже три роки тому він загинув на Сході. Сценарій до фільму створив Борис Гуменюк, який служив разом із «Кіндратом». У своїй документальній роботі автор використав фрагменти, які відзняв сам Кіндратовський. На першому показі фільму побувала і наша знімальна група.

Борис Гуменюк - відомий український поет та прозаїк, а також військовослужбовець та громадський активіст. «Спосіб захисту», «Лук'янівка», «Та, що прибула з неба», «Вірші з війни», «Блокпост» - далеко не повний перелік його книг. Усі роботи мають одну тему: побачивши війну на власні очі, Борис не міг не писати про це. Одна з останніх робіт - сценарій до фільму «Кіндрат». Ідея його створення прийшла після загибелі Василя Кіндратовського, з яким Борис Гуменюк разом воював. Стрічка складається з трьох частин: інтерв'ю з близькими, подорожні спогади авторів і те, що відзняв сам «Кіндрат».

Борис Гуменюк, автор сценарію фільму «Кіндрат»

- Природно, що опинившись на війні він намагався реалізувати свій фах. Тобто він знімав, він опитував, він спілкувався, йому було цікаво. От і коли він загинув, то ця камера опинилася у мене, там було з півгодини відео, доброго відео, ми що змогли, що нам по сюжету підходило, то ми, звичайно, використали.

Головний режисер фільму - Юрій Пупирін також знав Василя Кіндратовського: бачилися вони всього тричі. Щоразу зустрічі відбувалися, коли документаліст приїжджав у зону бойових дій за новим матеріалом, адже про війну Юрій знімає вже майже три з половиною роки.

Юрій Пупирін, оператор і режисер фільму «Кіндрат»

- Це була ідея мого товариша і це було дуже важко насправді. Це, мабуть найтяжчій фільм був про війну. Він ще тяжкий тим був, дуже мало матеріалу було, це загибла людина, дуже важко знімати. Добре знімати, коли є фактура війни, є люди живі, все в кадрі відбувається, а тут людини вже немає.

Режисер зауважує: цей фільм зможе зрозуміти лише дорослий глядач. У найближчому майбутньому документальну стрічку обіцяють викласти у вільний інтернет-простір. Організаторами її прем'єрного показу у Полтаві виступили «Ліга громадських організацій «Громада Полтавщини» та обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара.

Стрічка новин