Як виглядатиме Прирічковий парк у Полтаві, вирішують активісти, міська влада та фахівці

Основна мета створення паркової зони - не лише прикрашання міста та відкриття ще одного місця для відпочинку, а й укріплення берегової лінії Ворскли та збереження природної різноманітності. Зовсім скоро «Інститут розвитку міста» оголосить новий конкурс на проект Прирічкового парку.

Перш ніж оголошувати конкурс на кращий проект Прирічкового парку, слід визначитися з його межами та концепцією - це чудово розуміє міська влада. Тож роботу розпочала група з напрацювання технічного завдання для проведення конкурсу. Очолила робочу групу секретар міської ради Оксана Деркач. Остання каже: Прирічковий парк - це одна із багатьох зелених зон міста Полтава.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Ми хочемо обговорити бачення концепції розвитку цієї території. Але спочатку нам необхідно визначити, як буде працювати робоча група з метою напрацювання цього технічного завдання. Потім буде конкурс, це нова практика, в другий раз у Полтаві ми оголошуватимемо конкурс на бачення розвитку технології.

Оголошення конкурсу - практика, що прийшла до нас з Європи і раніше застосовувалася при розробці плану парку «Перемога». Особливість майбутнього Прирічкового парку - близьке розташування до води та велике біологічне різноманіття, що необхідно зберегти. Саме на цьому наполягають екологи, які також є у складі робочої групи.

Оксана Ільяш, еколог

- Це дуже приваблива рекреаційна зона для відпочинку наших мешканців міста, для того, що б залучати більше туристів, розвивати зелений туризм. Це дійсно може бути такою «фішкою» Полтави. Але є другий бік - це біорізномаїття цієї зони, його необхідно зберігати, тому ці дві складові необхідно збалансувати - це наша задача.

Також фахівці зауважують, що парк може стати чудовим способом зміцнити берег та запобігти його руйнуванню. Основною задачею на сьогодні для комісії залишається визначення меж Прирічкового парку. Ментор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіас Ельгер наголосив, що парк - це не завжди суцільний «англійський газон», а й вільні від цивілізації елементи.

Матіас Ельгер, ментор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» 

- Ми можемо приблизно визначити те місце, де буде знаходитися центральна частина парку, але лише після аналітичної роботи, після аналізу і врахування всіх тих факторів, про які сьогодні говорили, після визначення їх стану та актуальності. Тільки тоді ми зможемо зрозуміти, яка територія має бути проведена для проведення конкурсу.

Після закінчення аналізу цієї локації робоча група зустрінеться знову, аби розробити детальніший план території.

Стрічка новин