«Прогуркотів мій поїзд, пролетів»

Презентація цієї посмертної збірки Людмили Овдієнко пройшла в у літературній вітальні Полтавської обласної бібліотеки. Послухати вірші та згадати поетесу тут зібралися прихильники її творчості.

У Полтавській обласній бібліотеці імені Івана Котляревського відбулася презентація книги Людмили Овдієнко «Прогуркотів мій поїзд, пролетів». Проте цей захід мало нагадував звичайну презентацію, більше - меморіальний вечір. Людмила Овдієнко залишила цей світ у 2015 році. «Прогуркотів мій поїзд, пролетів» - своєрідний підсумок її творчого і життєвого шляху.

Юлія Крамарєва, зав. відділу культурної діяльності Полтавської обласної бібліотеки ім.І.Котляревського 

- У ній вміщено близько 300 поезій відомої полтавської поетеси і журналістки. Дещо з минулих збірок і дещо публікується вперше. Також цікавою частиною цієї книги є так званий «вінок пам'яті Людмили Овдієнко». Оскільки її чоловік відомий фотохудожник, то він зробив їй таку своєрідну присвяту.

Костянтин Бобрищев прожив з Людмилою Овдієнко 45 років. Згадує: дружина була дуже відповідальна до слова, вона не писала нашвидкоруч. Інколи тижнями і місяцями билась над одним рядком. Навіть вночі могла збудити чоловіка, щоб  він оцінив написане.

Костянтин Бобрищев, чоловік Людмили Овдієнко, ініціатор видання збірки 

- Поезія Людмили перекладена на 8 мов світу, це про щось говорить. Я тут поєднав (у збірці) більше двохсот думок різних людей, починаючи від звичайного робітника до космонавта, до Президента, академіка.

Насправді, збірка поділена на дві частини. Перша - це вірші, проілюстровані світлинами чоловіка авторки, друга - понад 100 письмових відгуків шанувальників поезії Людмили Овдієнко з різних куточків України. Тираж збірки 300 примірників. Усі вони розподілені між бібліотеками Полтавщини.

Стрічка новин