«Майбутнє лісу в твоїх руках»!

На Полтавщині розпочалася акція з посадки молодих сосен. Проходить вона вже не перший рік. Під час пожеж, говорять фахівці, щорічно гинуть гектари лісових насаджень, тому їх варто поновлювати. Як правильно і коли необхідно саджати ліс - дізнавалися наші журналісти. 

Анна Ружін, журналіст

- Говорять, кожен чоловік у своєму житті повинен зробити три речі: посадити дерево, збудувати будинок та виростити сина. Чоловіки Полтавського лісництва активно виконують щорічно одне із завдань - вони садять ліс.

На полі цього дня - школярі. Вони допомагають створити нову ділянку соснового лісу. Учні засаджують молодими дворічними соснами квартал 29 Чалівського лісництва та ділянку поблизу села Млинки Котелевського району.

Павло Луговий, перший заступник голови Котелевської РДА 

- Такі малопродуктивні землі, які ви бачите тут, - це пісок, ось ви бачите, Ворскла. Тут і трава, не зовсім і пасовище, ні сінокіс не дуже вдалий. Тому вирішили віддати - це Деревківська сільська рада - вирішили віддати під заліснення. 18 гектарів на даний момент.

Такі посадки відбуваються у рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках!», яка триває з 21 березня по 21 квітня.

Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавське лісове господарство»

- Взагалі по Полтавському лісгоспу в цьому році заплановано посадити 150 га лісу. З них 30 га - нових лісів. Для цього у нас є свій посадковий матеріал та допомога всіх бажаючих.

Цього дня садили механізовано - під трактор та вручну.

Представники лісництва наголошують: садити варто згідно з рекомендаціями, дотримуючись правильної відстані між деревцями.

- Поміщає його в отвір. Поміщає таким чином, щоб корінець попав таким чином і не завернувся назад. Як правило, це робиться отаким чином. Раз, і збоку тримаєте! Притримуйте, бо він впаде. І саджається на 2-3 см в грунт від рівня кореневої шийки, отак воно глибше саджається.

Владислав Пустовіт - восьмикласник. Цінність лісу знає, тому не міг оминути цієї акції.

Владислав Пустовіт, учасник акції «Майбутнє лісу у твої руках!»

- Багато людей саджало ці ліси, але й багато винищують. Я хочу попередити людей - не винищуйте ліс.

А це - «домівка» саджанців. Розсадник Борівського лісництва. Тут молоді саджанці розводять. Способи різні - тепличні та на відкритому ґрунті.

Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавське лісове господарство»

- Ці всі сіянці, що знаходяться в розсаднику в цьому році будуть висаджені на лісокультурних підприємствах. Фактично на ті 150 га, які заплановані до посадки, вони будуть на ці площі висаджені.

Учасники акції результатами задоволені, адже зелена хвоя - це чисте повітря.

Вікторія Радіоненко, учасниця акції «Майбутнє лісу у твої руках!»

- На разі велика проблема стоїть за екологією. На мою думку, її потрібно берегти. Всі думають про багатство та збагачення, але ніхто не думає про екологію.

Працівники лісництва говорять: це лише початок. У планах - висадити ще не один гектар вічнозелених красунь.

Стрічка новин