Що таке трудовий невроз і як з ним боротися

Що таке трудовий невроз і як з ним боротися

Надмірні навантаження або наявність кількох джерел заробітку можуть згубно позначатися на психічному здоров’ї. Постійний негатив і стомленість під час виконання обов’язків і негативні думки про роботу за її межами можуть свідчити про наявність трудового неврозу. 

Трудовий невроз— це не хвороба, а стан, викликаний безліччю різних факторів. Серед причин можуть бути:

Довгий відсутність відпустки; Ненормований робочий графік; Робота, яка вимагає бути напоготові 24 години на добу; Відсутність любові до своєї роботи або зовсім ненависть до неї; Звалювання на свої плечі непосильних обов’язків і т. п.

Ознаки трудового неврозу:

Важке пробудження. Звичайно, всі люблять поспати, і досить багато людей прокидаються неохоче вранці під звуки будильника. Але люди з трудовим неврозом прокидаються не просто важко: їх ранку повністю просякнуте негативом і відразою до нового дня і насувається роботі.

Постійна роздратованість на робочому місці. Такий працівник навряд чи виконує свої обов’язки краще всіх інших, так як будь-яке завдання або дзвінок викликають спалахи дратівливості і агресії. Будь-яке зауваження приймається надто гостро з подальшою тривалою реакцією.

Думки про роботу за її межами. Працівники, які зовсім вже втомилися від своєї роботи, приходячи додому, продовжують її ненавидіти. Це може привести до конфліктів у родині, так як терпіти постійно злого людини досить важко.

Втома і слабкість. Симптом, характерний не тільки для невротиків, тим не менш дуже важливий. Людина з неврозом прокидається втомленим і, лягаючи спати без сил, дуже довго не може заснути. Вся його психічна енергія йде на переживання негативних думок.

Що робити?

Навчіться говорити людям «ні». Вчіться відмовляти людям, не відчуваючи при цьому докорів сумління. Пам’ятайте, ви нічого і нікому не зобов’язані.

Перестаньте брати роботу додому. Якщо на роботі і без того важко, навіщо тягнути її додому? Необхідно зробити будинок місцем, в якому панує гармонія і комфорт, де можна відпочити. Не треба навантажувати його негативом.

Освойте тайм-менеджмент. Часто втома від роботи пов’язана з відсутністю навички розподілу свого часу. Можливо, якщо ви навчіться відокремлювати важливі справи від другорядних, приділяти справах стільки часу, скільки необхідно, то і робота піде краще і веселіше.

Візьміть відпустку. Якщо ви давно не бачили нічого крім офісних стін — пора їхати у відпустку! Регулярний відпочинок для нашого здоров’я також необхідний, як щоденний сон.

Змініть роботу. Зрештою, якщо нинішня професія вас зовсім не влаштовує, чому б не спробувати знайти інші варіанти? Змінити життя на краще ніколи не пізно!

Стрічка новин