До Дня космонавтики та авіації юні техніки продемонстрували свої тематичні винаходи

Вже кілька років поспіль у квітні Полтавський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді проводить обласний науковий колоквіум «Космос і астрономія». Цього разу його учасники  представили близько 20 робіт. Чим дивували юні техніки - далі у нашому сюжеті.

Чорні діри, Сонячну систему, ілюзію безмежності та багато іншого можна було побачити у Полтаві на обласному науковому колоквіумі «Космос і Астрономія». 

Дмитро Савельєв, учасник

- Це моя модель - Рух Світів. Тут рухаються планети Сонячної системи. На даній моделі їх 11. На Сонці знаходиться шестерня, яка приводить в дію інші шестерні. Воно від передачі енергії працює.

Тетяна Стомаколь, учасниця 

- Це - тунель нескінченності. Створюється ілюзія того, що там великий тунель. З першого погляду там великий тунель, а насправді там нічого немає.

В рамках колоквіуму проводиться виставка робіт авіаційно-космічної тематики. Серед її учасників - юні науковці - вихованці технічних гуртків, Центрів позашкільної освіти, Центрів дитячої та юнацької творчості загальноосвітніх закладів міст та районів Полтавської області.

Максим Козир та Максим Бондаревський працювали спільно над своїм проектом більше чотирьох місяців. Хлопці зізнаються: без авіамодельного гуртка не уявляють свого життя.

Максим Козир та Максим Бондаревський, учасники

- Ми зробили тренувальний літак для авіазйомки. Для того, щоб діти вчилися керувати літаком, тому що він дуже простий у керуванні та для того, щоб знімати пейзажі.

Кожен учасник колоквіуму мав захистити свою конкурсну роботу та виконати теоретичні завдання. Змагання проводилися за трьома розділами, а саме: ракетно-космічна техніка, астрономія та історія космонавтики.

Володимир Дуброва, директор Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді 

- Я думаю, що Україна була та залишається космічною державою. Тому стараємося, як техніки, популяризувати цей космічний напрямок для того, щоб в перспективі його можно було розвивати.

Переможців цього конкурсу відзначили почесними грамотами.

Стрічка новин