Домашні конфлікти - найбільш поширена причина викликів правоохоронців

В Управлінні патрульної поліції відбувся тренінг «Насильство у сім'ї». Під час нього правоохоронцям роз'яснили деякі зміни у законодавстві та дали поради, як діяти у таких випадках. У свою чергу поліцейські мали змогу поділитись власним досвідом врегулювання подібних конфліктів.

У Полтаві за 2017 рік викликів правоохоронців через конфлікт у сім'ї було більше 5 тисяч. Андрій Дояр працює у патрульній поліції вже 2 роки. Зізнається: насильство у сім'ї - проблема суспільства. Згадати усі випадки, на які доводилося виїжджати, він не взмозі, проте говорить: постраждалі від насильства не завжди жінки. 

Андрій Дояр, поліцейський 

- Був виклик, пам'ятаю, неодноразово на одну ту саму адресу, що жінка б'є свого чоловіка. На це все дивляться діти - троє дітей, також ображають свого чоловіка. Дітям 10, 8 і 3 роки вони вже через все це проходять.

Саме на тему «Насильство у сім'ї» Управління патрульної поліції спільно з благодійною організацією «Світло надії» влаштували тренінг. На нього запросили більше 20 поліцейських.

Тетяна Ісаєва, тренер

- Ми обговорюємо домашнє насильство, новий закон, який прийнято 7 грудня 2017 року, які зміни в цьому законі. Так як патрульні поліцейські є перші люди, які можуть спілкуватись з особою, яка постраждала або є кривдником, вони повинні робити свій внесок.

Раніше в Україні за насильство у сім'ї було здебільшого адміністративне покарання, наразі відповідальність посилилась. Тодішній проступок, сьогодні - злочин.

Тетяна Ісаєва, тренер

- Поліцейські, які приїжджають на виклик, можуть забезпечити безпеку таким чином, що одразу виписати терміновий припис. Тобто людина, яка є агресором - зобов'язана покинути помешкання. І таким чином жінка залишається вдома з дітьми або якщо бажає, може скористатись послугами Кризового центру, який є в Полтаві.

Такі тренінги Управління патрульної поліції і благодійна організація «Світло надії» планують проводити і надалі.

Стрічка новин