Талановиту дослідницю Віру Жук згадували в обласній бібліотеці

У закладі влаштували краєзнавчі читання, присвячені 90-річчю від дня народження відомого історика та архівіста. На заході презентували каталог науково-публіцистичних робіт Віри Жук. Відвідали краєзнавчі читання і наші журналісти.

Віра Жук - одна з найвідоміших в усій Україні полтавок. Видатний вчений-історик, краєзнавець, професор, кандидат історичних наук, Заслужений працівник культури України - це все про неї. Проте для більшості з тих, хто цього дня зібрався у залі обласної бібліотеки, вона ще й головний «провідник» до науки. Учениця Віри Жук, а сьогодні доктор історичних наук - Ірина Петренко - виступила одним з авторів каталогу бібліографічних робіт Віри Жук, що презентують сьогодні у рамках краєзнавчих читань.

Ірина Петренко, історик

- Бібліотека сьогодні вирішила вшанувати пам'ять нашої великої вченої і провести краєзнавчі читання, присвячені пам'яті Віри Никанорівни Жук, її науковій спадщині, життєвому й науковому шляху, а також презентувати сьогодні каталог бібліографічних праць Віри Жук, ті роботи, які зберігаються у цій бібліотеці.

Упорядники каталогу запевняють, що усього, за найменшими підрахунками, у Віри Жук понад 1000 публікацій у газетах, наукових журналах тощо. Тож у каталозі зібрані найбільш визначні роботи. Ще одна учениця видатної полтавки - Людмила Бабенко. Вона також вирішила пов'язати своє життя з історією.

Людмила Бабенко, історик

- Віра Никанорівна належить до категорії наших відомих краєзнавців полтавського краю, які мають величезну спадщину. Її публікації охоплювали такий широкий діапазон тематичний і так багато вона встигла за своє життя сказати своїм краянам, землякам, полтавцям.

Основна мета краєзнавчих читань, як говорять їх організатори, полягає у вшануванні пам'яті відомої вченої, а також ознайомлення полтавців з унікальною історичною постаттю.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію