Що спільного між поліцейською дільницею і Космосом?

Про це розповіли полтавцям під час екскурсії в Музеї космонавтики. А ще всі присутні мали змогу ознайомитися з всесвітньою історією авіації і космонавтики та дізнатися більше про її видатних діячів: Юрія Кондратюка, Олександра Засядька та Гліба Котельникова.

«Полтава авіаційна або історія будинку Полтавського музею авіації і космонавтики». Для полтавців провели екскурсію, щоб ближче познайомити з космічною наукою та її видатними діячами, родом з Полтавщини. 

Анна Шендрик, організатор екскурсії «Полтава авіаційна»

- Юрій Кондратюк - людина, справжнє ім`я якої Юрій Шаргей - це людина, яка зробила дуже багато для розвитку саме космічної галузі. Його праця, яка була ще написана у далекому 20 столітті - «Завоювання міжпланетного простору» - змінила все, стала революційною і завдяки їй, було науковцями розраховано траєкторію, коли людина вперше ступила на поверхню Місяця.

Крім історій про видатних постатей, для містян підготували й цікавинки, які стосуються самого Музею авіації і космонавтики.

Владлен Орлов, провідний науковий співробітник Полтавського музею авіації і космонавтики

- Спочатку дане приміщення будувалося як офіцерська гауптвахта. Згодом, більше 100 років тут розміщувалася перша поліцейська міська частина, тобто місце для правоохоронців, місце для поліціянтів. В радянський період часу тут функціонували різні установи - зокрема фінансові, банківські установи.

А з другої половини 80 років у приміщенні розташувався музей. Його працівники розповідають: у сховищі міститься майже 5 тисяч експонатів - і це лише фонди. В архівах є ще 11 тисяч цікавих предметів та знахідок. Музейні надбання активно поповнюються містянами. Учасники екскурсії мали змогу не лише прослухати лекцію, а й ближче познайомитися з експозицією музею.

Стрічка новин