У театрі імені Гоголя чергова прем`єра - вистава «Амадей»

Вистава «Амадей» розповідає про життя та творчість відомого композитора Моцарта. Постановкою цього театрального твору займався херсонський режисер Сергій Павлюк. Разом із акторами полтавського театру він занурив глядачів в атмосферу придворних інтриг, де панують заздрощі, лестощі та марнославство. На сцені розгортається історія життя музиканта-віртуоза Вольфганга Амадея Моцарта: його творчі злети і падіння.

Два тижні тому на сцені Полтавського театру імені Гоголя херсонський режисер Сергій Павлюк презентував свою виставу - «Страшна помста». Під час напружених репетицій в акторському колективі виникла ідея створити нову постановку - «Амадей».

Сергій Павлюк, режисер вистави «Амадей»

- Сама ідея виникла у Олександра Віталійовича Любченка, який є рушійною силою цієї вистави і в ній залучені актори полтавського театру. Вистава розвивається навколо Амадея. Вічна тема заздрощів геніїв.

У залі театру повна зала глядачів - усі в очікуванні прем`єри.

Оксана Кравченко, глядачка

- Оскільки для режисера - це вже 82 прем`єра, то ми, звичайно, чекаємо чогось незвичайного, чогось дуже сильного, дуже ефектного і такого, щоб нашу свідомість переверне на 180 градусів.

- У Європі з`явився музичний геній, диво віртуоз, Вольфган Амадей Моцарт!

Вистава про життя музичного віртуоза - Вольфганга Амадея Моцарта. Перед глядачем розкривається історія життя юнака - його творчий шлях, одруження на коханій Констанції, початок кар'єри. Демонструються і всі підводні камені на шляху до успіху та заздрісники, які перешкоджають генію.

«Музику писати легко»! Неодноразово під час вистави вигукує юний Моцарт і продовжує боротьбу за життя і свій талант.

Сергій Павлюк, режисер вистави «Амадей»

- Звідки береться гріх, куди він приводить і що з ним робиться? В даному випадку ми маємо проблему з гріхом гордині, для мене він є одним з рушійних гріхів, які нас супроводжують. Вистава про таку потужну людську гординю, яка приводить до певних катастроф: знищення людських доль і так далі.

Роль Моцарта у виставі виконав Павло Васильєв, а образ Антоніо Сальєрі на сцені втілив Олександр Любченко.

- Моцарт!

- Моцарт? А що коли це він? А що коли це насправді він вбив Моцарта 

- Хто? Наш перший капельмейстер Антоніо Сальєрі? Але... Навіщо? Сальєрі - Вбивця!

Режисер вистави хотів донести до глядача: гординя та заздрість придворного музики Сальєрі згубила не тільки Моцарта, а й зруйнувала його власне життя. Виставу «Амадей» у Полтаві створили в рамках театрального проекту «FREE ДОМ».

Стрічка новин