Як виховати оптиміста

Як виховати оптиміста

Всі діти народжуються оптимістами, але з часом їх віра в себе і оточуючих починає слабшати, а радісні надії розсіюються. Прикро, що це відбувається з вини дорослих. Як же поводитися, щоб дитина росла, не втрачаючи свій оптимізм?

ПОРАДА №1

Постарайтеся якомога рідше оцінювати дитину. Будь-яка, і позитивна, і негативна оцінка губить дитячий оптимізм. Якщо ви весь час хвалите малюка, він боїться, що наступного разу у нього не вийде так само добре і оцінка буде не такою високою. Критика теж не сприяє розвитку дитини. Так що ж робити, якщо не хвалити і не лаяти? Постарайтеся переключити увагу малюка. 

ПОРАДА №2

Пам’ятайте, що малюк пізнає світ, вчиться висловлювати свої емоції, керувати своєю поведінкою і т. п. тільки в спілкуванні з іншими людьми. Саме спілкування надає сенс всьому тому, що дитина бачить навколо себе. Це може бути емоційне спілкування, коли дитина сидить, просто обнявшись з вами. 

ПОРАДА №3

Наступна порада випливає з попередньої, вона теж пов’язана з моментами тісного спілкування. Звичайно, малюк буде стикатися з різними невдачами – побіг і розбив коліно, хотів зліпити сніговика, і не вийшло, вийшов виступати на ранках і забув віршик і т. п. Можна, звичайно, дитину посварити або втішити, а можна запропонувати конструктивне рішення, наприклад: «Давай разом повернемося і подивимося, чому ти спіткнувся», «Давай разом вчитися ліпити сніговика», «Навчи мене ліпити кульки, у мене не виходить».

ПОРАДА №4

Вчіть дитину фантазувати. Фантазія розширює межі світу, в якому живе дитина. А ще вміння фантазувати є прекрасним засобом переживання невдач. Крім того, саме фантазія і уява роблять дитину справжнім чарівником. І тоді все стає веселим і цікавим: страшне перестає бути страшним, неприємності виявляються здоланними, нудне може виявитися цікавим, а ти сам з маленького, слабкого і беззахисного перетворюєшся у всемогутнього і всесильного!

ПОРАДА №5

Грайте разом з дитиною. Гра порівняно з уявою носить активний характер. І тут треба зрозуміти, що грати можна і навіть потрібно не тільки з іграшками, що не можна обмежувати гру строго закріпленими місцями. І не варто звертати уваги на те, що святкова скатертина може стати завісою, а новий чемодан – місцем, де можна сховатися. І, головне, грати – це завжди не тільки цікаво, але й весело. А веселощі і радість є неодмінними супутниками оптимізму. Так що забудьте про кризу, світові проблеми і життєві неприємності, і подивіться на світ очима своєї дитини. Станьте разом з нею оптимістами… хоч на годинку!

Стрічка новин